Nový hatchback Toyoty strčil do kapsy Škodu i Dacii. Za směšnou cenu nabídla absolutní trhák

Toyota představila novou generaci atraktivního modelu. Slibuje, že půjde o prodejní trhák se skvělým poměrem ceny a kvality. Jak moc je levná?

i Zdroj fotografie: Toyota
i Zdroj fotografie: Toyota
i Zdroj fotografie: Toyota
i Zdroj fotografie: Toyota
i Zdroj fotografie: Toyota
i Zdroj fotografie: Toyota
i Zdroj fotografie: Toyota
Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
                   

Možná vám tohle auto připomíná jiný model, a za chvíli se ukáže, že to není nesprávná úvaha. Designově si Toyota Glanza zachová originalitu, a to hlavně díky novému nárazníku a přední části vozu, který plně odpovídá vizuálně současnému vzhledovému stylu značky. Nechybí klasická maska chladiče, větší spodní sání s černými prvky a chromované detaily kolem mlhovek. Zbytek auta? To je v podstatě Suzuki Baleno. Kromě znaků a šestnáctipalcových disků. 

Toyota na první pohled. Pod kapotou je jiné auto

Rozměry jsou totožné u obou aut, Toyota Glanza i Suzuki Baleno měří shodně 3 390 mm na délku, na šířku bychom u obou aut naměřili 1 745 mm a na výšku rovných 1 500 mm. Totéž platí i pro interiér. Tedy to, že jde o identické vozy. V plné specifikaci ukazuje působivé položky výbavy.

iZdroj fotografie: Toyota

Máme zde přepracovanou palubní desku s dvoubarevným povrchem, head-up displej a devítipalcovou dotykovou obrazovku. Nechybí 360 stupňová kamera, tempomat, automatická klimatizace, USB port pro cestující vzadu a až šest airbagů. K dispozici je také aplikace Toyota i-Connect a schopnost odemknout auto pomocí chytrých hodinek. 

Jeden motor, a cena, která nemá konkurenci

Toyota Glanza je nabízena výhradně s atmosférickým benzínovým motorem s výkonem 90 koní a točivým momentem 11 Nm. Výkon je přenášen na přední kola přes pětistupňovou manuální převodovku. K dispozici je také automatická převodovka AGS, opět s pěti rychlostními stupni. Stejně jako to má Suzuki Baleno. 

iZdroj fotografie: Toyota

Toyota už začala přijímat objednávky na model Glanza, první dodávky na indický trh uskuteční začátkem dubna. Cena u tamních prodejců je 639 000 rupií, to je v přepočtu asi 190 000 Kč za základní specifikaci. Nejbohatší specifikace pak v přepočtu vyjde asi na 312 000 Kč. Za takové peníze by u nás byla Glanza absolutním trhákem, nicméně špatná zpráva na konec. U nás se neprodává a s největší pravděpodobní ani podávat nebude.

Zdroj: Toyota

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články