Toyota má problém s airbagy. Týká se 3,5 milionu vozů z celého světa

                   

Toyota byla vždy symbolem kvality a spolehlivosti. I tady však platí pravidlo, že i mistr tesař se někdy utne. Tak lze uvést informaci o tom, že automobilka má problém s airbagy u svých vozidel. A rozhodně to není komplikace, která by se týkala jenom několika málo vozidel. Je tomu přesně naopak.

Problém se týká 3,5 milionu aut

Když se podíváme na počet aut, které mohou mít potenciální problém, tak je to více než 3,5 milionu vozidel této značky. Jde tedy o problém celosvětový. Problémy mohou mít všechny modely od roku výroby 2011, až do roku výroby 2019. Podle všeho však nejvíce těchto možných problémových aut jezdí na americkým trhu, a tak se v Evropě nemusíme zase až tak znepokojovat. To ale neznamená, že se starého kontinentu problém netýká. I tady se mohou některé z problémových modelů nacházet. Ale je pravdou, že zde budou spíše v menšině, což platí i o ostatních částech světa.

Svolávání do servisu

Toyota proto začala žádat majitele trojice modelů, a to Toyota Corolla, Toyota Avalon a Toyota Matrix, které mají auto vyrobené v letech 2011–2019 a jsou z amerického trhu, aby si domluvili návštěvu servisu. Zde bude jejich vozidlo zkontrolováno a bude do nich instalováno speciální zařízení, které by mělo zajistit, že airbagy budou fungovat tak, jak má. Odhaduje se, že do servisu zamíří více než tři miliony vozidel. Servisní zásah naštěstí nebude až tak komplikovaný.

Problémy s ovladači airbagů

Jaký konkrétní problém se airbagů ve vozech Toyota týká? Ukázalo se, že jejich ovladače mohou mít zvýšenou citlivost na elektrické rušení. To v praxi znamená, že následně nemusí fungovat tak, jak by fungovat měly. V případě nárazu se tak airbag může nafouknout například jenom do poloviny a nenabídnout dostatečnou ochranu, nebo může dokonce dojít i k tomu, že se neaktivují vůbec. Obojí může cestující ve voze ohrožovat na životě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články