Toyota připravuje supersportovní vůz Supra, těšíte se?

                   

Automobilka chce mít ve stáji tři sportovní bratry

Když Toyota přišla se studií FT-HS, začalo se také spekulovat o tom, zda se do výroby opět dostane tolik oblíbená Supra. Jenže zatímco se japonští konstruktéři zaměřovali na sportovní hybrid, v mezičase pustili do světa novou a exklusivní verzi Lexusu LF-A a GT 86, která je na rozdíl od Lexusu cenově dostupnější.

Hybridní technika i ve sporťácích

Když se v automobilce rozproudil šum ruch kolem Lexusu LF-A a GT 86, dále se v tichosti pracovalo na skvělém supersportu, který má představit to nejlepší z hybridní techniky značky. Pracuje se na něm už několik let a představí se hned vedle Hondy NSX a ponese jméno Supra.

Původní koncept FT-HS byl představen už v roce 2007. V současnosti se upravuje design a motorizace tak, aby se na voze už při prvním pohledu ukázaly stylistické rysy původní verze. Dočkáme se tedy vozu, který bude nosit titul supersport s přívlastkem nevšedního zážitku z jízdy a skvělého výkonu s nízkou spotřebou? Ano, protože bude vybaven hybridním motorem.

Supra bude postavena na technice, která je již v ostrém provozu experimentálního roadsteru GRMN Sports Hybrid Concept II. Tým techniků pracuje na nové Supře více jak dva roky a výsledek by se měl dostavit co nevidět. Hybrid možná nebude znít u supersportu jako lákadlo pro milovníky zvučných aut, ale GRMN Sports Hybrid je vybaven motorem V6 3,5 s výkonem neuvěřitelných 249 koní, umístěným přímo pod sedadly a pohání zadní nápravu. Elektromotor pak najdeme vepředu a pohání přední nápravu. Celkový výkon motoru pak činí 299 koní. Možná se číslo posune ještě dál, protože vývoj motoru není stále finální. To už lákavě zní, co říkáte?

A kdy se můžeme na novou Supru těšit? Vůz by měla automobilka představit do tří let.

Zdroj fotografií: roadandtrack.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články