Toyota Prius zahanbila Dodge Challenger, nikdo tomu nevěřil

                   

Síly poměřil Dodge Challenger Demon s upravenou Toyotou Prius, do níž tvůrci vložili přeplňovaný motor Dodge SRT Hellcat, jednu z nejsilnějších hnacích jednotek současnosti. Možná si teď říkáte, že byl výsledek jasný předem …jenomže zúčastněný Dodge disponoval motorem ještě o něco silnějším. V závěru to vlastně bylo překvapení pro všechny, když prohrál Dodge s 840 koňmi pod kapotou s vyladěnou Toyotou Prius, která nabídla „jenom“ 800 koní.

  • Motor Dodge Challenger Demon: V základu byl ještě nedávno Dodge Challenger vyráběný s 6.2litrovým motorem V8 „Challenger SRT Hellcat 2015“ o výkonu 707 koní a točivým momentem 878Nm. Dnes pohání nejnovější modely vylepšený agregát SRT Hellcat Hemi.
  • Motor Toyota Prius: Toyotě samozřejmě zbyla původní jenom karoserie, a vyměněn byl naopak podvozek a motor, který tvůrci „přesadili“ z výše zmíněného auta. S motorem Dodge SRT Hellcat tak docílili brutálního výkonu v podstatně lehčím autě, což bylo jedním z hlavních důvodů výhry.

Závod se odehrával na uzavřené trati v Michiganu, kde byly o víkendu pořádány závody Dodge’s RoadKill Nights. Proti nadupanému Dodgi Challenger postavil americký tým známý jako Racing Headers od pohledu skromnou Toyotu Prius. Když auta odstartovala, chvíli se zdálo, že řidič Toyoty ztratí kontrolu nad vozidlem, ale po zařazení trojky se hnal kupředu jako uragán, a nechal „vyzyvatele“ hodně daleko za sebou. Na závod se ostatně podívejte sami, určitě to stojí za to.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články