Toyota uvedla na trh nové auto. Legendární model se vyprodal ještě před tím, než byl uveden do výroby. A to bez ohledu na cenu

Stejný model, absolutní novinka, ovšem rozdíl je v předních lampách. Moderní diody „nikdo nechce“, kulatá klasika už je vyprodaná.

i Zdroj fotografie: Toyota
i Zdroj fotografie: Toyota
i Zdroj fotografie: Toyota
i Zdroj fotografie: Toyota
i Zdroj fotografie: Toyota
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Některá auta jsou považována napříč dekádami let za ikonická. Subaru Impreza, Mercedes E, ale třeba i Volkswagen Golf. Nemusí jít nutně o nějaké speciální verze. Stačí, když se modelová řada etablovala jako taková, i „v základu“, a udržela se v prodeji dlouhou dobu. Podobně jako další fenomén, kterým je Toyota Land Cruiser. Ještě než se nová generace vozu objevila, šířily se spekulace kolem budoucí ceny.

Nové auto vyprodané před startem prodeje zaslouží gratulaci

Nejenom u nás, ale všude, i v sousedním Polsku. Tam se pak ukázalo, že základní verze nové Toyoty Land Cruiser stojí mnohem méně, než se předpokládalo. To tam vyvolalo obrovský zájem mezi potenciálními zákazníky. Podobně jako u dalšího souseda, v Německu. Původně plánovaný termín zahájení předprodeje se neustále odkládal. Měl být spuštěn nejdříve v říjnu 2023, později v listopadu, ale nakonec se termín neustále měnil.

iZdroj fotografie: Toyota

Nakonec bylo stanoveno datum 21. prosince 2023, ale ani to neplatilo na všech trzích. První informace o polské ceně naznačovaly, že základní verze začne na ceně v přepočtu 2 250 000 Kč za první edici. Dále Poláci čekali, že k základní ceně bude možné připlatit za sedmimístnou verzi o dalších 50 000 Kč v přepočtu. A že bude třeba k dispozici za 35 000 Kč navrch možnost panoramatické střechy dostupné pouze pro nejvyšší verzi Executive.

Chtěl koupit ojetou Škodu Superb: Soukromý prodejce lhal a zkoušel organizovaný podvod před kamerou

Stalo se, že ceny ale byly na polském trhu příznivější a nová Toyota Land Cruiser byla vyprodaná už v předprodeji. Na německém trhu to nebylo nijak odlišné. A co u nás? Stačí se podívat na oficiální webové stránky zastoupení značky Toyota a hned je situace jasná. Člověk narazí na výraz jako „předprodej“, fajn. A také na nepříjemné heslo „vyprodáno“. Je to tak. Toyota Land Cruiser u nás startuje podle oficiálního ceníku na částce 2 190 000 Kč za výbavu Executive.

Kdo ho chtěl, má smůlu, nové už si nekoupí. Je vyprodáno

Ta má širokou výbavu, ať už jde třeba o elektricky nastavitelná sedadla, multifunkční vyhřívaný volant, systém Smart Entry & Start nebo prémiové audio JBL. Pak je tady ovšem First Edition, která má cenu 2 390 000 Kč a další prvky výbavy navíc. Zejména ikonická kulatá přední svěla. Právě tato specifikace je vyprodaná. Nový model Land Cruiser je k dispozici s jedním typem motoru – 2,8litrovým dieselem s automatickou převodovkou.

iZdroj fotografie: Toyota

Se systémem pohonu všech kol, který projede sebedrsnějším terénem. A komfortem na palubě, který mohou závidět i drahé aerolinky. Pro jeden typ zákazníků je ale Toyota Land Cruiser zapovězena. Pro ty, kteří udělali chybu a nestihli auto objednat včas. V uvedené edici je vyprodané a kdo „zaspal“, má evidentně smůlu. Jedinou šancí, jak se k autu aktuálně dostat, je věřit navýšení produkce. Anebo zkoušet najít skladové zásoby, popřípadě koupit auto ojeté.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Líbí se vám nové SUV?

Zdroj: Toyota
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články