Tragický střet osobního auta s kamionem. Řidič vypadl na vozovku a zemřel, jeho poslední vteřiny života natočila kamera

Tragická nehoda se stala na frekventované dálnici. Mladý 27letý řidič vozidla značky Peugeot se dostal do fatálního střetu s kamionem.

i Zdroj fotografie: Policie PL
                   

To, že v provozu je nutné dávat pozor, obzvláště pak na rychlostních silnicích a dálnicích, už všichni řidiči ví. Ne všichni jsou ale opatrní. Tragická nehoda se totiž stala v polském Wieszówě. Náraz osobního auta do kamionu stál řidiče život. Na internetu se objevil videozáznam nehody. Záběry jsou skutečně znepokojivé.

Tragická nehoda na polské dálnici

Na dálnici A1 se ve čtvrtek 1. července okolo osmé hodiny večerní byli řidiči svědky velmi tragické dopravní nehody. Kamion značky DAF se právě připojoval na dálnici A1, stejně tak jako řidič, který střet natočil. Při vjíždění na dálnici do kamionu zezadu narazilo vozidlo značky Peugeot. To řídil 27letý řidič. Vozidlo se po střetu nebezpečně roztočilo a náraz motor, ale i řidiče vymrštil do vzduchu. Motor byl vymrštěn až do protějšího směru, kde zablokoval jeden pruh ve směru na Gliwice.

iZdroj fotografie: Policie PL

Řidič vypadl z auta na vozovku. I přes včasný zásah a poskytnutí první pomoci byla jeho zranění bohužel neslučitelná se životem a následkům této nehody podlehl. Řidič kamionu vyvázl bez zranění a jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní. „Řidič vozidla Peugeot pravděpodobně nezvládl řízení. Všichni ostatní účastníci dopravní nehody vyvázli bez zranění,“ dodává přítomný policista z Tarnowskié Góry.

iZdroj fotografie: Policie PL

Zásah policie

Policisté, kteří byli účastní při odstranění následků nehody, uzavřeli oba jízdní pruhy směrem na Lódž a směr na Gliwice byl průjezdný pouze v jednom jízdním pruhu. Při nehodě zasahovali policisté nejen z Tarnowskié Góry, ale také dálniční policie z Gliwice. Strážníci místo nehody ohledali a připravili požadovanou dokumentaci. Při jízdě na dálnici opravdu věnujme pozornost silničnímu provozu. Předejdeme tak dalším zmařeným lidským životům.

Jaká nepříjemná situace se stala při řízení na dálnici vám?

Zdroj: Policie z Tarnowskié Góry

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články