VIDEO: Smrt ji potkala během jízdy jako blesk z čistého nebe. Z kamionu odletěla cihla a prorazila čelní sklo

O tom, že nejmenší detaily mohou zcela změnit směr lidského života, se ví už dávno. Při jízdě to platí dvojnásob a vteřinu nebo centimetr rozdílu jsou otázkou života a smrti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tuto skutečnost potvrdil případ smrti ženy, jejíž okolnosti byly mírně řečeno bizarní. Situaci jak z hororového filmu natočila palubní kamera a došlo k ní během běžné cesty po jedné z ruských silnic. Cihla, která spadla na přední sklo, rozbila okno a způsobila smrt spolujezdkyně na předním sedadle. U tohoto videa by se mohlo zdát, že jde o nízkorozpočtový horor, jenže se místo toho jedná o zcela reálnou situaci.

Několik vteřin změnilo všechno

Video obsahuje normální cestu autem a začíná u domu v zaparkovaném autě. To se následně vydává na klidnou trasu během slunečného a ničím nerušeného dne. Jenže pak jedou v protisměru dva kamiony. Jakmile míjí řidič ten druhý, proletí vzduchem uvolněná cihla a následuje tvrdý úder a zřetelně rozbité přední sklo vozidla. Což by nebylo tak tragické, kdyby cihla netrefila i hlavu spolujezdkyně.

iZdroj fotografie: Pxhere

Vozem bylo Audi A4 a obětí nehody Olga Gaikovich (29). Řidič nákladního vozu, který cihly převážel, si ničeho nevšiml a pokračoval normálně v jízdě. Ženu převezla záchranná služba do nemocnice v Azovu s otevřenou lebkou. Bohužel po dvou hodinách marných pokusů o oživení byla prohlášena za mrtvou. Záznam sice pochází z roku 2012, v poslední době si ovšem získal značnou popularitu.

Panika a statický záběr

Bezprostředně po zásahu řidič pokračuje v jízdě a stáčí vozidlo ke krajnici, zatímco uvnitř vládne dle hlasů zřetelná panika. Oběti zásahu chtějí všichni pomoci a děsivý křik dokazuje, že její stav je hrozný. Tragédie se stala 12. června 2012 na dálnici vedoucí z Azovu do Starominskaye v Rostovské oblasti Ruska. Nejde přitom o jediný případ tohoto typu, loni se něco podobného stalo v Americe na dálnici. Šlo však o odlišnou situaci.

iZdroj fotografie: Pxhere

V dubnu 2020 zemřela na následky totožného zranění babička na dálnici Concord, když tam jela se svými vnoučaty. Zatímco ruský případ byl zřetelnou nehodou, zde došli vyšetřovatelé k závěru, že cihlu někdo hodil z nadjezdu na dálnici. Žena ve věku 63 let jela na místě spolujezdce, zatímco za volantem seděl její 20letý vnuk a vzadu dvě další vnoučata. Řidič následně zavolal tísňovou linku, jeho babička však byla na místě mrtvá.

Trefilo váš vůz někdy něco většího podobným způsobem?

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články