VIDEO: Smrt ji potkala během jízdy jako blesk z čistého nebe. Z kamionu odletěla cihla a prorazila čelní sklo

O tom, že nejmenší detaily mohou zcela změnit směr lidského života, se ví už dávno. Při jízdě to platí dvojnásob a vteřinu nebo centimetr rozdílu jsou otázkou života a smrti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tuto skutečnost potvrdil případ smrti ženy, jejíž okolnosti byly mírně řečeno bizarní. Situaci jak z hororového filmu natočila palubní kamera a došlo k ní během běžné cesty po jedné z ruských silnic. Cihla, která spadla na přední sklo, rozbila okno a způsobila smrt spolujezdkyně na předním sedadle. U tohoto videa by se mohlo zdát, že jde o nízkorozpočtový horor, jenže se místo toho jedná o zcela reálnou situaci.

Několik vteřin změnilo všechno

Video obsahuje normální cestu autem a začíná u domu v zaparkovaném autě. To se následně vydává na klidnou trasu během slunečného a ničím nerušeného dne. Jenže pak jedou v protisměru dva kamiony. Jakmile míjí řidič ten druhý, proletí vzduchem uvolněná cihla a následuje tvrdý úder a zřetelně rozbité přední sklo vozidla. Což by nebylo tak tragické, kdyby cihla netrefila i hlavu spolujezdkyně.

iZdroj fotografie: Pxhere

Vozem bylo Audi A4 a obětí nehody Olga Gaikovich (29). Řidič nákladního vozu, který cihly převážel, si ničeho nevšiml a pokračoval normálně v jízdě. Ženu převezla záchranná služba do nemocnice v Azovu s otevřenou lebkou. Bohužel po dvou hodinách marných pokusů o oživení byla prohlášena za mrtvou. Záznam sice pochází z roku 2012, v poslední době si ovšem získal značnou popularitu.

Panika a statický záběr

Bezprostředně po zásahu řidič pokračuje v jízdě a stáčí vozidlo ke krajnici, zatímco uvnitř vládne dle hlasů zřetelná panika. Oběti zásahu chtějí všichni pomoci a děsivý křik dokazuje, že její stav je hrozný. Tragédie se stala 12. června 2012 na dálnici vedoucí z Azovu do Starominskaye v Rostovské oblasti Ruska. Nejde přitom o jediný případ tohoto typu, loni se něco podobného stalo v Americe na dálnici. Šlo však o odlišnou situaci.

iZdroj fotografie: Pxhere

V dubnu 2020 zemřela na následky totožného zranění babička na dálnici Concord, když tam jela se svými vnoučaty. Zatímco ruský případ byl zřetelnou nehodou, zde došli vyšetřovatelé k závěru, že cihlu někdo hodil z nadjezdu na dálnici. Žena ve věku 63 let jela na místě spolujezdce, zatímco za volantem seděl její 20letý vnuk a vzadu dvě další vnoučata. Řidič následně zavolal tísňovou linku, jeho babička však byla na místě mrtvá.

Trefilo váš vůz někdy něco většího podobným způsobem?

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu