Kolik alkoholu v krvi musel řidič mít, aby způsobil takhle absurdní, avšak tragickou nehodu? Pouliční kamera vše zachytila

Alkohol za volant nepatří a toto video by proto mělo sloužit jako jasný odrazující případ. Řidič udělal absurdní chybu, která však mohla mít fatální následky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všichni řidiči by měli znát a respektovat pravidlo, že alkohol za volant prostě nepatří. Každý den se objevuje několik případů po celém světě, kdy řidič pod vlivem omamných látek způsobil tu a tamtu nehodu. Video, které můžete najít níže, tak slouží jako odstrašující případ. Řidič sice udělal absurdní chybu, ale chybělo málo a mohlo jít o život. 

Opilí řidiči představují obrovský problém

Tato absurdní nehoda se stala během nočních hodin v nedalekém Sierakowě. Obyvatele rodinného domu probudil strašlivý hluk. Když se šli podívat, co se vlastně děje, čekalo je nepříjemné překvapení. Do jejich majetku totiž narazil třicetiletý řidič Renaultu, jemuž policisté po dechové zkoušce naměřili 2,6 promile v krvi. Síla nárazu byla však tak velká, že byla zničena jedna ze stěn budovy. Zajímavostí také je, že k podobnému incidentu došlo na stejném místě v roce 1994, kdy do stěny narazilo nákladní auto.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Opilí řidiči jsou skutečným problémem po celém světě. Při nehodách, které způsobí, umírá každoročně nespočet nevinných lidí, kteří ve většině případů neudělají žádnou chybu. Nejhorší na tom však je, že mnoho zemí toto hrubé porušení zákona netrestá dostatečně, a proto se spousta řidičů nebojí riskovat. Trestem za řízení pod vlivem alkoholu by mělo být zabavení vozidla a absolutní trest odnětí svobody na dobu nejméně tří měsíců. 

Policie připomíná

Řízení vozidla pod vlivem alkoholu, kdy prokázané množství nepřesáhne 0,3 promile, není trestáno žádným bodovým hodnocením, jelikož se nejedná o trestný čin, nýbrž o přestupek. V takovém případě řidiči hrozí pokuta 2 500 Kč až 20 000 Kč a zákaz řízení motorových vozidel na 6 až 12 měsíců. Jestliže je řidiči prokázán alkohol v krvi nad 0,3 promile, stále se nedopouští trestného činu. Je trestán udělením 7 bodů v rámci bodového hodnocení, pokutou od 2 500 do 20 000 Kč a může mu být udělen zákaz řízení motor. vozidel od 6 do 12 měsíců.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud je řidiči prokázáno, že za volant usedl s více než 1 promile alkoholu v krvi, dopustil se trestného činu řízení ve stavu vylučujícím způsobilost. Řidiči je za takové chování uděleno 7 bodů v rámci bodového hodnocení a dále je trestný čin posuzován soudem. Trest v takovém případě může být: 

  • odnětí svobody na dobu maximálně 3 let 
  • zákaz řízení motorového vozidla v době 1 až 10 let 
  • pokuta 25 000 až 50 000 Kč

Jaký máte názor na alkohol za volantem vy?

Zdroj: MotorTrend

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy