Při ošklivé nehodě zemřela teprve 19letá dívka. Osobní vůz vjel přímo před kamion a došlo k čelnímu střetu

Nesoustředěnost za volantem a chvilková nepozornost patří k hlavním příčinám velkého počtu smrtelných nehod. Při havárii, kde zemřela mladá dívka, mohlo hrát roli i sněžení.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

V polské Krynici došlo k tragické nehodě, při které zemřela devatenáctiletá dívka. Seděla na sedadle spolujezdce a zasahujícím zdravotníkům se ji nepodařilo oživit. Po srážce s nákladním vozem totiž zbyla z osobního auta hromada šrotu. Je zázrak, že řidič vozu nehodu přežil. Podrobnosti havárie policisté vyšetřují. Svou roli mohla sehrát nepozornost i počasí.

Vjel do protisměru

Řidič osobního vozu Ford byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice. Nehoda se stala na konci listopadu na okresní silnici v obci Krynica-Zdrój. Podle prvotních policejních zjištění vjel řidič osobního auta z neznámých příčin do protisměru v zatáčce, kterou právě projížděl kamion, převážející motorovou naftu.

Srážce se nedalo zabránit, osobní auto totiž vjelo přímo pod kola nákladního automobilu. Ve Fordu cestovaly dvě osoby, které zůstaly po havárii ve vozidle zaklíněné. Dívka, jež později zemřela, byla v bezvědomí a vyprostit ji museli až hasiči. Dvacetiletý řidič byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice.

Roli mohlo sehrát sněžení

„U jedné osoby byla provedena kardiopulmonální resuscitace,“ uvedli hasiči. Dívku se však bohužel už nepodařilo oživit. Síla nárazu byla tak velká, že přední část osobního automobilu Ford byla zcela rozdrcena. Podle informací hasičů, kteří na místě zasahovali, řidič kamionu vyvázl ze srážky bez vážných zranění. Frekventovaná silnice musela být v místě tragické nehody několik hodin uzavřená.

iZdroj fotografie: Hasičský sbor Nowy Sącz

Tragédie byla pravděpodobně způsobena chybou řidiče osobního auta. Nesoustředěnost za volantem a chvilková nepozornost patří k hlavním příčinám velkého počtu smrtelných dopravních nehod. Roli mohlo sehrát i počasí. „Apelujeme na řidiče, aby byli obezřetní, podmínky na silnicích jsou kvůli sněžení náročné,“ vyzvala po havárii Justyna Basiaga z policejního oddělení v Nowém Sączi.

Jaká se vám stala nejhorší dopravní nehoda?

Zdroj: Sądeckie Drogi, Policie v Nowém Sączi

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francie pošle na Ukrajinu obrněná vozidla VAB 4×4. Ve výbavě mají účinný těžký kulomet M2 Browning
Události247.cz
Události247.cz
Češi nakupují dřevo a uhlí ve velkém. Důvodem je strach z růstu cen energií
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mimozemské civilizace mohou kolonizovat galaxii bez mezihvězdných lodí. Je to jen otázka času
adbz.cz
adbz.cz
Po rodičích zdědila chatu v katastrofálním stavu – byla totiž 18 let opuštěná. Pustila se do oprav a vytvořila z ní sídlo snů