Tři vozy s rekordním počtem najetých kilometrů na světě

                   

Kolik kilometrů se dá najet s vozem, aniž by patřilo do šrotu? Čas od času se objeví zpráva, že někdo se svým autem dokázal najet kolem milionu, což je rozhodně obdivuhodná hodnota, která jasně ukazuje na kvalitu motoru a samotného auta. Málokdo totiž dokáže se svým vozem tolik najet. Běžnější je stav kolem několika stovek tisíc kilometrů, čehož bez problémů dosahují ty nejlepší naftové motory.

Nutno ale říci, že milion najetých kilometrů rozhodně není v porovnání s těmito třemi vozy nijak unikátní hodnota. Představíme vám tři modely s rekordním počtem najetých kilometrů.

Volkswagen Beetle

Typický Brouk je nejenom autem, které zajímavě a originálně vypadá, ale je také autem, které něco vydrží. Tedy pokud jde o Volkswagen Beetle vyrobený v roce 1963. Právě tento vůz totiž dokázal najet neuvěřitelných 2 320 744 kilometrů. Daná informace byla v roce 1993 potvrzena tím, že je auto díky tomu zapsáno v Guinnessově knize rekordů.

i

Mercedes-Benz 200D

Druhý vůz je také německý, což určitým způsobem ukazuje na kvalitu daných vozidel. Zmíněný Mercedes-Benz 200D pochází z roku 1976 a vlastnil ho Gregorioc Cachinidic. Tomu se povedlo s tímto ikonickým vozem najet 4,5 milionu kilometrů. Trvalo mu to zhruba 23 let. Kdo nevěří, může vyrazit do muzea značky ve Stuttgartu, kde je toto unikátní auto jako symbol kvality vystaveno.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Volvo P1800

O značce Volvo se říká, že je jasným symbolem bezpečnosti. Až si však přečtete následující řádky, budete o voze zcela určitě mluvit také jako o jasném symbolu spolehlivosti. Tedy pokud jde o model Volvo P1800, který byl vyrobený v roce 1966. Američan, který ho vlastnil, s ním dokázal najet přes pět milionů kilometrů. I tento údaj byl uveden v Guinnessově knize rekordů. A zde je nadále aktualizován, jelikož majitel tohoto Volva s ním stále ještě jezdí a tak počet kilometrů na tachometru neustále aktualizuje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články