Třicet let starý VW Golf 1.9 TDI šokoval na dálnici maximální rychlostí. A to má najeto milion kilometrů

Kdo říkal, že třicet let starý Golf patří do šrotu? EU neví, o čem mluví, naftový hatchback je dálniční rekordman.

i Zdroj fotografie: Volkswagen
                   

Při pohledu na video by se dalo říct, že dnešní motory na tom nejsou tak dobře, jako ty, co byly vyráběny dříve. Volkswagen Golf, s oblíbeným naftovým motorem 1,9 TDI, dokáže na dálnici překvapit. Namísto aby se rozsypal při prvním prošlápnutí plynu k podlaze, jede rychlostí, která je až neuvěřitelná.

Milion kilometrů na tachometru nikdo nevěří

Podle nájezdu by měl mít tento Golf už nejlepší léta dávno za sebou, tachometr omezený šesti ciframi už od nuly odečítá podruhé, má najeto přes milion kilometrů. Volkswagen Golf III, tedy jak se říká, třetí generace, byl představen poprvé v srpnu 1991. Vůz má oproti předchůdci modernější a výraznější tvary, bohatší nabídku motorů, a také mnohem lepší výbavu.

V roce 1992 byla škála pohonných jednotek doplněna o 2,8litrový benzínový šestiválec VR6 o výkonu 174 koní. Nás však na videu oslňuje diesel 1,9 litru o výkonu pouhých 64 koní. Řidič svůj vůz vůbec nešetří, a to má stroj najeto přes jeden milionu kilometrů, svou dynamikou si ale nezadá s mnohem modernějšími automobily.

Je starý Golf opravdu tak dobrý?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články