Dejte pozor na mazaný trik podvodníku při nákupu vozu z Německa a dalších zemí. Ušetří vám to problémy i peníze

Mnoho lidí v dnešní době nakupuje automobily v zahraničí. Podvodníci však zkouší stále nové a nové triky, jak z vás vylákat peníze. Dejte si na to velký pozor.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při nákupu vozů od překupníků byste si měli dát velký pozor. Jejich nové metody vám mohou velmi zkomplikovat život. Obzvlášť pokud se jedná o automobil dovezený ze zahraničí. Tyto praktiky jsou velmi časté a podvodníkům stále prochází.

Podpis dohody o koupi

Nikdy nepodepisujte dohodu o koupi, vždy jen řádnou kupní smlouvu, ve které jsou uvedené všechny potřebné náležitosti. Na kupní smlouvě by měli být uvedeny vždy všechny potřebné náležitosti jako je jméno, podpis prodávajícího a informace o automobilu. Překupníci zkouší různé praktiky a vylákají z vás podpis prázdné smlouvy, bez podpisu prodávajícího.

iZdroj fotografie: Pixabay

Co znamená podpis takové dohody

Pro vás to znamená velké potíže, přepis automobilu bez všech potřebných dokumentů není možný. Někdy překupníci prodávají auto, které patří někomu jinému. Vždy je lepší být v kontaktu přímo s majitelem vozidla a na místě s ním smlouvu podepsat. Většina těchto praktik má jednoduché vysvětlení, překupníci se chtějí vyhnout daňové povinnosti.

Falešná smlouva

Smlouva může být i zfalšovaná a nemusí na ní být podpis majitele. Informace na smlouvě, které jsou neúplné nebo nepravdivé, vám mohou způsobit velké problémy. Ty vás mohou připravit o mnoho peněz a času, který strávíte na příslušných úřadech nebo i na policii.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nenechte se oklamat

Někdy mohou překupníci působit velmi dobrým dojmem a vy jim začnete důvěřovat. Nikdy ovšem nedůvěřujte nikomu koho neznáte. Smlouvu si pečlivě pročtěte a porovnejte informace s technickým průkazem. V případě nesrovnalostí, se nákupu raději vyhněte, nestojí vám to za to.

Koupě auta ze zahraničí

Podepsáním smlouvy to nekončí, abyste si mohli automobil koupený v zahraničí odvést domů je potřeba, aby mělo platnou STK. Musíte zařídit ještě pár maličkostí. Automobil musí být při převozu pojištěný a musíte zařídit převozové značky, v Německu vás vyjdou na 3000–5000 Kč.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud vše budete mít vyřízeno, můžete nasednout a vyrazit s autem domů. Pak už vás čeká jen přepis automobilu v ČR, vystaví vám český technický průkaz a můžete si užívat jízdu v novém automobilu.

Zdroj: DasAuto Magazine

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články