Tyhle vozy si berou opravdu málo. Díky velikosti i úsporným motorům

                   

Jedním z parametrů, na který se zaměřujeme, pokud vybíráme auto, je rozhodně i spotřeba. Málokdo chce platit při přesunu z jednoho místa na druhé více, než je nutné. To, jakou spotřebu bude mít naše auto, ovlivníme nejenom stylem jízdy, ale ovlivníme to třeba také tím, v jakém voze budeme jezdit. Podívejte se společně s námi na seznam těch, které se řadí do kategorie těch úsporných.

Volkswagen Golf 1.0 TSI 110

Velmi populární vůz, především na Evropském trhu. Jednou z motorizací, která je pod kapotou, je i známý litrový motor TSI s výkonem 110 koní. Méně náročným rozhodně mlže dostačovat. Jeho velkým kladem je spotřeba, protože potom můžete s tímto Golfem jezdit za 4,7 litrů na sto.

Kia Rio 1.0 T-GDi

Korejským vozům stoupá popularita. A to i v případě tohoto modelu, kterým je Kia Rio. Když se rozhodnete pro verzi s litrovým motorem T-GDi, získáte výkon rovných sto koní. A také získáte jistotu, že můžete jezdit za 4,7 litrů na sto. A to je slušná spotřeba.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Volkswagen Polo 1.0 TS 95

Není to jenom velmi známý Golf, je to také Volkswagen Polo, který můžeme řadit mezi velmi populární evropské vozy. Motor o výkonu 95 koní možná neoslní svou dynamikou, ale pokud máte raději poklidnou jízdu, tak vás zaručeně nezklame. I proto, že si vezme jenom 4,6 litrů na to ujetých kilometrů.

Seat Leon 1.0 TSI 115

Zajímavý španělský hatchback, který vás může zaujmout i svým designem. Stejně tak zaujme i tím, jaký motor má pod kapotou. Litrová motorizace TSI nabízí výkon 115 koní. Tou hlavní informací je však fakt, že s tímto vozem můžete jezdit za velmi příjemný 4,4 litrů na sto.

Kia Picanto 1,0 T-Gdi

Jako auto do města může být Kia Picanto skvělou volbou. V takovém případě ani nemusí vadit jeho nižší výkon. O to více však potěší to, kolik paliva si auto s touto litrovou motorizací vezme. Bude to jenom 4,4 litrů na sto ujetých kilometrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Volkswagen Up 1.0 TSI 90

Další typicky městské auto, které se dnes dá pořídit i v elektrické verzi. My se však zaměříme na Volkswagen Up se spalovací motorem, konkrétně touto jednotkou s výkonem 90 koní. V ideálních podmínkách není problém jezdit za 4,4 litry na každých sto ujetých kilometrů.

Ibiza Seat 1.0 TSI 95

Sáhnout po voze Ibiza Seat nemusí být úplně špatná volba. Pokud nutně nechcete závodit, tak vám motor s výkonem 95 koní může stačit. Jeho unikáty objevíte až po nějaké době, při tankování. Zjistíte totiž, že si na sto ujetých kilometrů může vzít jenom 4,4 litry paliva.

Škoda Citigo 1.0 MPI 60

V našem výčtu máme i našeho zástupce. Známý městský vůz Škoda Citigo, který sice nenadchne přelomovou praktičností a s výkonem 60 koní také není žádný trhač asfaltu. Litrový motor MPI však jeden velký klad má, a tím je spotřeba. Komu by se nelíbilo jezdit za 4,3 litrů na sto.

Suzuki Baleno 1.0 Boosterjet

Poměrně povedené a zajímavé auto, na kterém si můžete otestovat třeba vyhlášenou japonskou spolehlivost. Ta ale nemusí být jediným kladem. V případě této motorizace s výkonem 110 koní vás rozhodně zaujme i to, kolik si auto vezme paliva. Je to jenom 4,3 litrů na sto ujetých kilometrů.

Volkswagen Up 1,0 75

Známé městské auto Volkswagen Up ještě jednou. Tentokrát ale s jinou, slabší motorizací, která nabídne výkon jenom 75 koní. Pokud vám bude dostačovat, tak si vás auto vyloženě získá, jelikož podle dat dokáže jezdit za pouhých 4,2 litrů na sto kilometrů. Skvělá spotřeba.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články