Tyto aplikace pro chytré telefony, by měly být povinnou výbavou řidičů

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Pokud patříte mezi aktivní řidiče, tak pak by vám neměly chybět aplikace níže, které ocení všichni řidiči, což stráví na cestách spoustu času. Pojďme se podívat, na ty nejlepší Android aplikace.

Android Auto

Samozřejmě, jak jinak bychom mohli začít, než aplikací Android Auto. Jedná se o aplikaci, za jejímž vývojem stojí Google přičemž dokáže přeměnit obrazovku vašeho automobilu v multimediální centrum, jehož prostřednictvím můžete přistupovat k různým Android aplikacím, ale i spravovat aplikace ve smartphonu. Nejlepší na tom je, že vše je přizpůsobeno ovládání během řízení. Znamená to, že ikony jsou větší, rozhraní je méně rušivé podobné. Rovněž, pomocí aplikace můžete telefonovat, najít telefone číslo, které vám volalo, přijímat zprávy a podobně.

Pořádná navigace

Mezi řidiči je jednou z více oblíbených aplikací, Waze. Jedná se o šikovného pomocníka, který vám umí odhadnout čas strávený na cestě z bodu A do bodu B. Stejně vám umí doporučit i vhodný čas, kdy byste měli vyrazit na cestu, abyste cestovali co nejméně. Stejně nechybí ani různá upozornění na policejní hlídky, radary či překážky na cestě. Nejlepší na tom je, že jde „živé mapy“, které jsou tvořeny v reálném čase uživateli, kteří nahlašují různé překážky na cestách.

Autokamera

Další chytrá aplikace, která by vám neměla chybět, he AutoBoy Dash Cam. Jedná se o aplikaci, která dokáže přeměnit chytrý telefon na „černou skříňku“, která dokáže snímat vše, co se děje na cestě. Nejlepší na tom je, že aplikace nabízí široké možnosti nastavení. Například, můžete si nastavit natáčení videí ve smyčkách, zda pořizování snímků a podobně. Někteří řidiči dokonce používají i aplikace, které dokáží snímat v reálném čase, co se děje za jejich zády. V tomto případě je však třeba mít zakoupenou kameru, které však nejsou drahé. Stojí pár korun. Takové vychytávky však ocení zejména fajnšmejkři, či lidé, kteří mají problémy s zablokovanou krční páteři, jejíž příznaky se projevují zejména v omezené schopnosti otáčení hlavy, která je doprovázena bolestí.

Google Asistent

Další aplikací, která by měla být povinnou výbavou, je Google Asistent. Důvodem je hlasové ovládání chytrého telefonu. Prostřednictvím aplikace, poté co řeknete „Hey Google“, můžete si například zapnout přehrávání hudby, navigaci a obecně ovládat ve velké míře váš chytrý telefon.

Drivvo – správa vozidel

Drivvo je další užitečnou aplikací, která slouží ke sledování nákladů spojených s Vaším autem. Kromě toho, že nabízí podrobné analýzy, například o spotřebě paliva, tak umožňuje i nastavení připomínek, které jistě využijete při plánovaných událostech jako například STK, servis a podobně. Nechybí i možnost vytvoření podrobných reportů, abyste měli přehled o tom, co vás stojí auto.

Aplikace výše přitom využijete na každém chytrém telefonu a to bez ohledu na to, jakou značku máte. Zda Xiaomi, Redmi smartfón, Huawei, Samsung a podobně. Používáte některé z aplikací výše, případně používáte jiné aplikace? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub