Tyto ojetiny jsou spojovány s malým zájmem. Má to své důvody

                   

Jsou ojetiny, které pokud se objeví na inzertním webu, nebo se objeví na ploše bazaru, tak jsou hned pryč. A potom je tu kategorie druhá. Ojetiny, které zde mohou být dlouhé měsíce, než se najde někdo, kdo si auto koupí. Na první pohled se přitom může jednat o poměrně zajímavou koupi. Všechny parametry vozu jsou ucházející, cena je příznivá, a stejně se auto neprodá.

Proč?

Důvod je jeden jediný. Z dlouhodobého hlediska nejde o dobrou volbu. Stačí se zeptat některého z vašich mechaniků, stačí se podívat po internetu a bude vám jasné, že tyto vozy nemají moc dobrou pověst. Případný zájemce z možného nákupu raději vycouvá, jelikož nechce riskovat. A my se nedivíme. Společně se podíváme na pětici vozů, které jsou z důvodu možných problémů spojovány s celkem výrazným nezájmem ze strany kupujících.

Jaguar X-Type

Na první pohled rozhodně povedené auto, které má také určitou prestiž. Přesto je třeba říci, že Jaguar X-Type není zase až tak dobrou volbou. Ano, může se objevit model a konkrétní kopie, která nebude mít žádné problémy. Na druhou stranu je tu řada potvrzených případů o tom, že vůz měl a má mnoho technických problémů. I když jsou tyto modely v bazarech často pod cenu, tak o ně z výše zmíněných důvodů není velký zájem. Hlavně potom kvůli rizikům, které jsou spojeny s motorem, s korozí a také elektronikou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jeep Grand Cherokee

I druhý model, tedy Jeep Grand Cherokee, může na první pohled vypadat jako vskutku zajímavé auto, které jako ojetina může nalákat na řadu věcí. Kdo ale zjistí o autě více, ten se před jeho koupí často zastaví a raději hledá jinde. Zrádné mohou být především motorizace, které mohou s přibývajícími kilometry trpět řadou problémů. Je to celkem škoda, jelikož jinak není Jeep Grand Cherokee až tak špatnou volbou, zvláště pro toho, kdo se chce držet současné vlny a chce si pořídit SUV.

Range Rover P38

V bazarech jde o poměrně velké lákadlo, jelikož za slušnou cenu může mít zájemce atraktivní, stylové, pohodlné a také luxusní auto. Nutno ale dodat, že Range Rover P38 má i své mínusy. Druhá generace tohoto vozu není moc kladně hodnocena po technické stránce. Často se objevují problémy s přehříváním motoru, což vede k možným tvorbám prasklin. Také se mohou objevit i problémy s elektroinstalací. I když by se u některých kopií nemuselo jednat o zase až tak nic hrozného, mějte na paměti, že je to prestižní vůz a tak ani ceny za servis se nebudou držet při zemi.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Porsche Cayenne

Kdo chce na silnici zazářit, toho jistě zaujme nabídka autobazarů na Porsche Cayenne. Přitáhnout pozornost může i poměrně nízká cena. Někdy až tak nízká, že začne kupující přemýšlet o tom, kde je háček. A ten se samozřejmě objeví. Právě zde se dá nejlépe použít známé rčení o opici a banánech. Pokud je s něčím problém, pamatujte na to, že vás jeho oprava nebude stát nijak malé peníze. Je sice hezké pochlubit se tím, že jezdím v Porsche Cayenne, ale tento stav může trvat jen do doby, než zjistíte, kolik vás bude stát servis. A to především staršího modelu V8, který nepatří k nejspolehlivějším.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vozy Subaru v naftě

Poslední ukázkou vozidel, které nepatří k nejpopulárnějším, a to hlavně z možných budoucích problémů, jsou vozy Subaru. Zde se nebudeme držet žádného konkrétního modelu, jelikož možná rizika se týkají především kopií s naftovým motorem. Máme na mysli hlavně vozy do roku výroby 2010, u kterých nafta skutečně nebyla žádná dobrá volba. I proto jich v bazarech najdeme mnoho a ne všechny jdou dobře na odbyt. Od daného roku se už sice vše začalo zlepšovat, ale podle některých má tento stav k dokonalosti stále ještě daleko.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem