Tyto ojetiny nemají problém se ztrátou hodnoty. Jsou dobrou investicí

                   

Koupit si auto obvykle znamená, že musíme počítat s tím, že koupený vůz bude postupně ztrácet na své hodnotě. Nejmarkantnější je to u nových aut, během několika prvních let. Je tedy celkem pochopitelné, že řada lidí koupí spíše auto zánovní, nebo typickou ojetinu, kde pokles hodnoty není až tak výrazný, jako u vozidel z autosalonů.

To, o kolik poklesne hodnota vozu, záleží i na konkrétním modelu. Zatímco u některých to může být celkem výrazný pokles, jsou i vozy, které si svou hodnotu i po letech drží, nebo jejich cena může dokonce i stoupat. Jsou tak vhodnou investicí do budoucna. A přesně na tyto vozy jsme se zaměřili.

Jeep Wrangler

Pokud hledáte ojetinu, se kterou se nemusíte bát vyrazit také do terénu, tak si buďte jisti, že Jeep Wrangler může být skvělou možností. Máme na mysli jak verzi YJ, taj i verzi TJ. Jde v podstatě o velmi jednoduchá auta, bez zbytečné elektroniky, u kterých se jednoduše sází na praktičnost právě v terénu. První dvě generace modelu Jeep Wrangler tedy nejenom zaujmou svými jízdními vlastnostmi, ale vzhledem k tomu, že poptávka je po takových vozech neustále, můžete auto za pár let prodávat za slušnou cenu. Tedy pokud si ho pro jeho klady nerozhodnete nakonec nechat.

Honda S2000

Pokud se v segmentu ojetin poohlížíte po japonském voze, může být Honda S2000 jasným a zajímavým kandidátem, který vás také zaručeně nezklame. Auto se dá pořídit za celkem slušnou cenu, a pokud budete sledovat její vývoj, zjistíte, že i v tomto případě se model může jevit jako celkem solidní a slušná investice. K tomu přidejte i vyhlášenou spolehlivost, nebo také skvělé zážitky z jízdy, které může vůz přinést. I to je jedna z jeho přidaných hodnot, pokud se do něho rozhodnete investovat.

iZdroj fotografie: iStock.com
ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Toyota Hilux

Pokud je nějaký symbol nezničitelnosti a odolnosti, je to Toyota Hilux. Ostatně stačí se podívat na to, kde všude a jak se tento vůz používá, nebo na různé pokusy ho zničit. A ve většině z nich se to stejně nepovede. I pro tuto svou vyhlášenou kvalitu a pověst je Toyota Hilux jedním z možných kandidátů na ojetinu, která může být ideální investicí. Jak z toho pohledu, kdy auto splní vaše očekávání po dobu vlastnictví, tak z toho pohledu, že při jeho prodeji vás zaujme cena, kterou si budete moci za auto říci. Osvědčenou volbou bývají modely z let 2005 – 2015, s naftovým třílitrovým motorem pod kapotou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Toyota Land Cruiser

Toyota je obecně jasným symbolem spolehlivosti a model Toyota Land Cruiser to jenom potvrzuje. Má řadu kladů, kam se řadí vše od jízdních vlastností, po praktičnost a všestrannost. I tady jde o ojetinu, která po dobu vlastnictví velmi dobře poslouží a při jejím prodeji se není nutné bát jakkoliv výrazného poklesu ceny. Naopak. Vhodnou volbou jsou v případě takových požadavků modely s označením J8.

Americké pick-upy

Jako poslední si nezmíníme konkrétní model, ale celou škálu vozů, pro které se používá označení americký pick-up. Jde o celkem majestátní vozy, kdy se řada z nich v Evropě vůbec oficiálně neprodává. Přitom poptávka by v tomto směru rozhodně byla, a tak zájemci musí sáhnout po tom, co je k dispozici. Proto může být typický americký pick-up jako ojetina zajímavou investicí. Nejenom, že poslouží z pohledu své praktičnosti, ale jelikož nabídka je stále omezená, pozitivně se to podepíše na budoucí ceně, za kterou bude možné takový vůz následně prodat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články