Tyto slavné automobilové filmy by měl vidět a znát každý milovník aut

                   

Skuteční fanoušci motorismu a automobilů obecně by měli zpozornět. Tentokrát pro vás nemáme tip na žádné zajímavé auto, ale na film. A hned několik filmů, které by měl každý fanda automobilismu minimálně jednou v životě vidět. Ve filmovém průmyslu je téma automobilů celkem populární, ale ne každý film stojí za to, abyste ho viděli. Které jsou ty, u kterých máte jistotu, že vás opravdu zaujmou?

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Le Mans ’66

Film Le Mans ’66 nese v originále označení Ford vs. Ferrari, což už mnohem lépe vypovídá o tom, o čem děj filmu konkrétně je. Základní dějovou linkou je boj velkého automobilového giganta – Ford, proti menší automobilce – Ferrari. A to vše v segmentu sportovních automobilů, kde Ferrari na počátku jasně kraluje, ale Ford udělá vše proto, aby na tomto poli uspěl. A dosáhl tak nejenom slávy, ale i většího zájmu zákazníků o své vozy. Inspirace reálnými událostmi přidává filmu na zajímavosti.

Fast and Furious

Fast and Furious neboli Rychle a zběsile. Pro milovníky rychlých kol, stejně tak tuningu a zajímavé akce rozhodně povinnost. Tato série filmů odstartovala již v roce 2001 titulem The Fast and the Furious. A od té doby pokračuje stále celkem solidním tempem. A nejenom, že se mluví o devátém díle, který je naplánován na rok 2021, ale objevují se i zprávy o tom, že o rok později by se měl objevit i film s číslem deset.

Monster Trucks: Divoká jízda

Tento automobilový film je přesně tím, na který se mohou dívat jak fanoušci motorismu, tak i jejich ratolesti. Nese totiž označení rodinný film a rozhodně patří do skupiny těch, které přinesou kromě trochy akce také pořádnou porci zábavy. A to, že se film jmenuje Monster Trucks nepoukazuje jenom na tento typ vozidel, ale i na to, že hlavní roli zde hrají skutečná monstra. Zvláštní tvor jménem Creech, který hledá svou rodinu.

Pozor na auto

Že jste o filmu Pozor na auto ještě neslyšeli? A ani o jeho originálním názvu, který zní Běregis avtomobilja? Je to celkem pochopitelné. Jak proto, že jde o sovětský film, tak i proto, že byl natočený v roce 1966. Pokud jste milovníci automobilismu, rozhodně byste ho měli vidět. Základní dějová linka je celkem jednoduchá a jejím tématem je zvyšující se počet automobilových krádeží. O to zajímavější je vše i ve spojení s faktem, že tento film je spíše komedií.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Taxi

Když do kin vtrhl film Taxi, ve kterém hrál kromě hlavních postav i hlavní roli vůz Peugeot 406 C, zažily prodejci této značky obrovský nápor zájemců o toto auto. Nehledě na fakt, jak se zvýšil zájem o různá vylepšení u tohoto sériově vyráběného vozu. Film Taxi už je lehce starší, jelikož byl natočen v roce 1998. A nezůstalo jenom u jednoho dílu. Následovala dvojka s názvem Taxi, taxi a poté i další pokračování s názvem Taxi 3. A v roce 2007 se objevil i čtvrtý díl s názvem Taxi 4. Pokud jde o celkovou kvalitu filmů, nejlepší byl zcela určitě první díl, u kterého doporučujeme začít.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články