Tyto vozy jsou v Německu rizikem. Nejkradenější je paradoxně Mazda

                   

Jsou auta, na která se zloději zaměřují primárně a potom jsou auta, která zůstávají bez povšimnutí. Na základě statistik vznikl žebříček nejkradenějších vozidel v Německu. Kdo své auto v seznamu najde, měl by být na pozoru. Nejenom pokud je Němec, ale i pokud je Čech a s daným vozidlem za hranice míří. Může to být riziko.

10. – Audi RS6 Avant

Vůz Audi RS6 Avant se krade v celém Německu. Čísla jsou doslova alarmující, jelikož z tisícovky prodaných vozidel je 7,1 kusů odcizených. Zájem o tento model odstartoval v roce 2017 a od té doby se stále pohybuje na špičce zájmu.

9. – Toyota Prius

Toyotě se dlouhodobě daří, což se podepisuje i na tom, že je o vozy zájem i mezi zloději. Konkrétně je daným vozem Toyota Prius. Z tisícovky prodaných vozidel jich je odcizeno zhruba 7,7. Aktuální zájem je směřován primárně na hybridy.

8. – Range Rover

Populární britská značka, která svým řidičům nabídne komfort a luxus. Ale i riziko. V Německu patří model Range Rover TDV6 a SDV6 mezi jeden z nejkradenějších vozidel. Z tisícovky jich je odcizeno nemalých 8,7 kusů.

7. – Audi Q7 3.0 TDI

Další Audi v žebříčku. Tentokrát se jedná o model Audi Q7 3.0 TDI. Nutno říci, že před dvěma lety byl nejkradenějším autem. Nyní zájem klesl a odcizí se zhruba 9,5 vozidel z tisícovky.

6. – BMW X6 xDrive 40d

Když se prodá tisíc vozidel BMW X6 xDrive 40d, musí 11,1 majitelů počítat s tím, že jim jejich auo bude odcizeno. Zájem o tento vůz navíc začíná postupně sílit, takže příští rok může být počet odcizených větší.

5. – Mercedes-Benz ML 63 AMG

Další stylové SUV a další Němec. Zajímavé a kvalitní auto, o které je zájem. Bohužel i mezi zloději, kteří odcizí 11,8 vozidel z prodaného tisíce. Dobrou zprávou je, že oproti předchozímu roku krádeže mírně poklesly.

4. – BMW X5 M50d

Stále zůstáváme v německé domovině. Model BMW X5 M50d začíná budit větší zájem zlodějů, než tomu bylo dříve. Pořadí v žebříčku tomu odpovídá. Z tisícovky se jich odcizí 12,1.

3. – Toyota RAV4 Hybrid 2.5

SUV jsou zkrátka hitem. Mezi kupujícími, i mezi zloději. Máme tu další Toyotu v žebříčku. Tentokrát model Toyota RAV4 Hybrid 2.5. Hybridy jsou v kurzu a ukazuje to i fakt, že z tisíce aut zmizí 13,5 svému majiteli.

2. – BMW X6 M

Opět jedna z klasik, a to vůz BMW X6 M. Skvělý vzhled, výkon i komfort. To zkrátka láká zloděje. A že jich není málo. Z každé tisícovky se odcizí 14,6 vozidel.

1. – Mazda CX-5 2.2 D AWD

A je to tady. První místo, které je pro většinu lidí jistě překvapivé. Čekali jste Audi, BMW nebo Mercedes? Nikoliv! Nejkradenějším vozem v Německu je Mazda CX-5 2.2 D AWD. Na tisícovku prodaných aut vychází 15,4 odcizených. Nutno říci, že nejde o sezonní výkyv, jelikož už před dvěma lety byla Mazda v Německu třetím nejkradenějším autem. Máte ji? Potom k západním sousedům raději nevyjíždějte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články