Tyto vozy mají jejich první majitelé déle než 15 let a stále jim dobře slouží

                   

I když už lze auto považovat za spotřební věc, stále na něho hledíme jako na něco, co by nám mělo, pokud možno vydržet co nejdéle. Klidně i 15 let. Že to není možné? Ale je, stačí si jenom vybrat správné auto, které takto dlouhý provoz skutečně zvládnou. Jaká auta do této kategorie patří? To ukázal výzkum iSeecars v USA. A nebojte, rozhodně v žebříčku nejsou jenom typická americká auta. Je tomu spíše naopak.

Jaké značky dominují?

Začneme tím, jaké značky patří mezi ty, které mají jejich majitelé déle než 15 let. A mluvíme samozřejmě o prvních majitelích. Tedy o těch, kteří si auto koupili úplně nové a když se ho zbavovali, tak to bylo po více než 15 letech. Do té doby jim dobře sloužilo. A které automobilky v tomto směru jasně dominují?

Na prvním místě je spolehlivostí vyhlášená Toyota. Hned na tom druhém je Subaru a třetí místo bere Honda. Pokud uzavřeme nejlepší pětici, tak je třeba zmínit ještě Hyundai a také Mazdu. Jestliže jste zde nenašli automobilku, kterou očekáváte, třeba bude v následující pětici. Sem patří Lexus, Kia, Nissan, GMC a Chevrolet. Typické USA vozy jsou tedy až na posledních dvou pozicích.

Jaké modely dominují?

Nejsou to jenom konkrétní automobilky. Průzkum ukázal i na konkrétní modely, jejichž majitelé je používali déle než patnáct let. Může se jednat o zajímavé vodítko pro toho, kdo si auto teprve plánuje koupit a pochopitelně od něho čeká, aby mu vydrželo co možná nejdéle. V takovém případě se vyplatí sáhnout po těchto.

Jasným vozem který v žebříčku dominuje, je Toyota Highlander. Na druhém místě je Toyota Sienna, na třetím Toyota Tacoma a na čtvrtém Toyota Tundra. Nadvláda jedné značky je tedy jasné. Celou pětici tak narušil jenom Subaru Forester.

Další pětice začíná šestým místem, kde máme vůz Toyota RAV4, dále Honda Pilot, Honda CR-V, ale i model Toyota Prius, nebo Toyota 4Runner. Když budete pokračovat ještě dále, tak jedenáctým vozem v pořadí je Honda Odyssey, dalším je Toyota Corolla, a potom Toyota Coamry, Honda Civic a také Toyota Land Cruiser.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články