Tyto vozy radí odborníci nekupovat. Doporučují lepší alternativy

                   

Vybrat auto není jednoduché. Více než na pocity je dobré dát na odborné testy a posouzení těch, kteří se v automobilovém segmentu vyznají. Sem určitě patří specialisté z Consumer Reports, kteří pravidelně a neustále monitorují automobilový trh a testují nová auta. Jejich poznatky jsou jasné. Existují vozy, které je lepší nekupovat. Zvláště proto, že existují mnohem lepší alternativy. Podívejte se, čemu se vyhnout a po čem naopak sáhnout.

Kompaktní vozy

Jakému auto se doporučují specialisté z Consumer Reports vyhnout? Je to vůz Nissan Sentra, který v jejich testech nedopadl úplně nejlépe. Na první pohled jde přitom o celkem zajímavý vůz hlavně po designové stránce. Hodnocení však neměl příliš lichotivé, a tak je doporučeno sáhnout raději po osvědčené klasice, kterou je Toyota Corolla. A pokud chcete ještě jeden tip, může jím být Mazda 3. Mnohými velmi podceňované auto, které však má co nabídnout.

Crossovery

Velký hit několika posledních let. Tato spíše městská auta dominují v prodejích, a tak je jasné, že mnoho lidí hledá právě v tomto segmentu. Pokud jste, byť na chvíli měli v hledáčku Chevrolet Equinax, doporučuje Consumer Reports raději hledat dále, jelikož auto není úplně nejlepší volbou. Zvláště, když existuje zajímavější alternativa. Sem se rozhodně řadí stylová Honda CR-V, popřípadě i další tip, kterým je Subaru Forester. Vůz, který je mnohými velmi opomíjený.

Minivan

Hledáte hlavně praktičnost, která pro vás znamená dostatek prostoru? Jestliže ano, možná jste narazili na model Honda Odyssey. Kdo o něm přemýšlí, měl by dát spíše na názor Consumer Reports a autu se raději vyhnout. A jaké vybrat místo něho? Buď to může být osvědčený model Toyota Sienna, nebo to může být korejská alternativa v podobě Kia Sedona. Ta navíc zaujme také podstatně nižší cenou. Navíc doba, kdy korejské vozy neměly svou kvalitu, je dávno pryč.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové