U aut se krade téměř vše. Zloději odcizí dokonce i dveře do vozu

                   

Krádeže jsou v dnešním světě na denním pořádku. Každý den se ukradne mnoho věcí, a lidé, kteří kradou si neuvědomují, že tak šíleně ubližují. Každý by se proto měl nad sebou zamyslet, zda mu krádeže stojí za život. Pro pár korun si pokazit pohled na svět je opravdu zbytečné. Krádeže se bohužel týkají také automobilového průmyslu. Právě auta jsou nejčastěji kradenou věcí, kterou lze perfektně zpeněžit. O stará auta nikdo zájem nemá, ale nové auto je přímo magnetem na krádež. Nyní se přišlo na způsob, jak si nenechat ukrást například světlomety nebo stěrače, nicméně přes dveře se lupič dostane stále snadno.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Krádeže jsou běžné

Krádeže katalyzátorů, airbagů, informačních systémů a dalších komponentů jsou ve světě, a konkrétně v Evropě na denním pořádku. Tyto krádeže se staly běžnou součástí evropského života a každý den je ukradnuto velké množství vozů nebo jejich komponentů. Bránit se proti lupičům a vykradačům aut je mnohdy velmi náročné a mnohdy nepomůže právě ani dobrý bezpečnostní systém. Automobiloví loupežníci jsou dnes velmi chytří a dokáží obejít celou řadu překážek.

Překážka pro lupiče

Velmi často se kradou například komponenty, které jsou z vnější strany vozidla, například: stěrače, světlomety nebo znaky. Pro lupiče je tak velmi snadné to ukrást, nicméně některé automobilky přišly na to, jak tomu zabránit. Pomocí efektivních a účinných způsobů už není tak lehké tyto komponenty ukrást, takže lupiči mají smůlu. Jak se to vezme, protože do vozu se stále stejně dostanou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Bez hluku do auta

Bylo totiž zjištěno, že při otevírání vozidla, nikdo neslyšel a ani neviděl nikoho, kdo by se do vozidla vloupal. Dveře byly otevřeny velmi šikovně, takže nikdo neměl ani potuchy o tom, že by se něco dělo. Policii tak stále zůstává mnoho práce a automobiloví loupežníci opět ukázali, že jsou schopni opravdu všeho a nic pro ně není překážkou.

https://www.facebook.com/politiedenbosch/posts/3017200148319246

A tím to končit nemusí. Někdy jsou totiž právě dveře tím dílem, který mají lupiči na objednávku ukrást. Svědčí o tom i dubnový incident, kdy nezmámí pachatelé odcizili dveře. Že to není možné? Výzva policie svědčí o tom, že to možné je. A že to může být i zcela běžné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články