U našich sousedů byla Octavia i přes pokles prodeje nejpopulárnější. Ale měla namále

                   

Jaké vozy dominují u nás, to každý ví. Jak je tomu v jiných zemích, konkrétně u našich sousedů? V něčem velmi podobné, ale v mnoha věcech jiné. Společně se podíváme do Polska, kde aktuálně vyšel žebříček prodejnosti za rok 2019. V něčem vám může připomínat ten tuzemský, ale je zde i několik unikátů.

Na prvních třech místech dvakrát Škoda

Pokud byste nevěděli, že se jedná o loňskou prodejnost v Polsku, patrně byste si mysleli, že se jedná o žebříčky naší země, kde Škoda také dlouhodobě dominuje. Začneme tedy prvním místem, na kterém je Škoda Octavia, které se prodalo 20 375 kusů. Oproti loňskému roku jde o pokles o 3,6 procenta. Na třetím místě se potom umístila Škoda fabia s počtem 17 096 registrovaných vozů. I tady se jedná o pokles, a to ještě výraznější. O celých 13 procent.

A jaké auto se mezi modely mladoboleslavské Škodovky dostalo? Byla to Toyota Corolla, která je na velkém vzestupu (a to nejenom v Polsku). Konkrétně zde se za loňský rok zaregistrovalo 19 699 nových vozidel. Jedná se o obrovský nárůst o více než 162,3 procenta.

Kdo uzavírá TOP 5?

Pojďme na další pořadí a uzavřeme tak nejúspěšnější pětici. Čtvrté místo bere Dacia Duster. Poslední dobou také populární vůz, jehož prodeje se oproti loňskému roku zvedly o 55,8 procenta na 15 342 registrovaných vozů. Poměr cena/výkon zkrátka táhne. Poslední pětici potom uzavírá Toyota Yaris. Tady není, pokud jde o prodeje žádné překvapení, jelikož oproti loňskému roku si vůz s počtem 14 069 registrovaných modelů sice polepšil, ale jenom o tři desetiny procenta.

Žebříček pokračuje. A jak konkrétně? Na devátém místě je Opel Astra s necelými 14 tisíci prodanými vozy. Tomu dýchá na paty Volkswagen Golf, kterého se prodalo asi o tisícovku méně. Na osmé pozici se umístil Fiat Tipo, na pozici deváté Renault Clio a desátou příčku bere Volkswagen Tiguan. To je celkem zajímavé překvapení, které ukazuje na to, že pokud jde o kvalitnější vozy SUV, nemají o ně Poláci zase až tak velký zájem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články