Na tento úhybný manévr motorkář nikdy nezapomene. Chybělo málo a vše mohlo být úplně jinak

Každý řidič jedoucí na motorce si je dobře vědom rizika, které ho na silnici čeká. Mnoho řidičů však často nebere ohledy vůči těmto účastníkům silničního provozu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vášeň, adrenalin a láska k k motorkám bývají natolik velké, že již jedna třetina Čechů minimálně jednou podstoupila toto riziko. Není se čemu divit – mnohým vášnivým jezdcům ten pocit nespoutanosti při jízdě na jejich milovaném stroji za to prostě stojí. Na druhou stranu v autě, nebo dokonce doma jistá míra nebezpečí rovněž existuje a mnohdy může být ještě vyšší. Tento řidič motorky může mluvit o opravdu velkém štěstí.

Vysoká rychlost a nepozornost bývají častým viníkem

Taková situace je vždy jen obtížně posouditelná, jelikož oba řidiči na tom velice často mají svůj podíl. Jeden takový případ byl v letošním roce zaznamenán ve městě Kemerovo v Rusku. Řidič motocyklu jel vysokou rychlostí a řidič SUV chtěl odbočit doleva, ale nedal přednost motocyklu jedoucím po hlavní silnici.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poněvadž řidič automobilu neviděl dál než za zatáčku, rozhodl se vjet do křižovatky. Mezitím se však přiřítil řidič motorky, který jel rychlostí bezmála 250 km/h. Došlo tak ke spojení dvou velice nebezpečných faktorů, které bohužel mohlo vést k tomu nejhoršímu možnému scénáři.

Minul auto jen o několik centimetrů

Naštěstí ale pro oba zúčastněné vše dobře dopadlo. Jak totiž můžete vidět na videu, štěstěna ten den zaručeně stála na straně motorkáře. Ten totiž minul odbočující automobil pouze o několik málo centimetrů, díky čemuž opravdu jen o vlásek unikl pravděpodobné smrti.

Řidiči motocyklu se tak šikovně podařilo srážce zabránit tím, že auto včas objel po krajnici vozovky. Díky tomu může mluvit o nevídaném štěstí, ne-li dokonce o oklamání osudu. Kdyby nezareagoval pohotově nebo k automobilu dorazil o sekundu či dvě dříve, důsledky srážky by zcela jistě byly katastrofální. Stačily tak pouhé vteřiny a psal by se úplně jiný příběh.

Zdroj: ViralHog

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání