Bratři ukradli Chevrolet v Čechách, ženu polil benzínem a hrozil, že ji zapálí. Zásah studenta ho „vypnul“

Když se k (velmi mírně řečeno) nevyrovnané osobnosti přidají drogy a životní prázdnota a bezvýchodnost, může to celé nabrat velmi špatných konců, podobně jako v našem příběhu.

i Zdroj fotografie: Policja śląska
                   

Přijet nakupovat k supermarketu se někdy může změnit v boj o holý život. Zejména když máte zkrátka „smůlu“ a ten jedinec, kterého jste zahlédli před chvílí koutkem oka, to nemá v hlavě, velmi mírně řečeno, úplně v pořádku. Může se vám stát, že jen chvilku poté si uvědomíte, že sleva v Kauflandu je opravdu to poslední, na čem vám v tu chvíli bude záležet. A jen díky duchapřítomnosti jistého mladého kadeta si nakonec oddychnete. Opravdu zhluboka a několikrát. Tak se na to pojďme společně podívat.

Klidný Žárov centrem policejní akce

Vše se odehrálo ve slezském městě Žárově nedaleko českých hranic. Policie si všimla malého Chevrolet Spark s českými registračními značkami, jehož řidič před hlídkou náhle změnil směr a pokračoval přímo do centra města. Na pokyny k zastavení reagoval ujížděním, při kterém se dopustil série dopravních přestupků. Nakonec se ho za pomoci další hlídky policii podařilo zastavit. Spolujezdec těsně před zastavením z vozidla vyskočil a povedlo se mu policii v uličkách města utéct.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě

V autě byly při prohlídce nalezeny drogy. Řidič byl střízlivý, a zda neřídil pod vlivem drog, určí až krevní test. Vozidlo bylo ukradeno den předtím v Čechách, jak policisté zjistili při kontrole policejních databází. Mezitím bylo vyhlášeno pátrání po uprchlém spolujezdci, protože bylo důvodné podezření na souvislost mezi nalezenými drogami a jeho osobou. Řidič se k drogám pochopitelně nijak nehlásil, stejně jako se nehlásil ke krádeži vozidla. Policisté jsou ale na výmluvy o „kamarádech a našel jsem, už nevím kde“ celkem zvyklí.

Zcela zbytečné a hloupé zkomplikování života

A možná by spolujezdce (a jeho bratra v jedné osobě) hledali o něco déle, kdyby se hned den poté sám „nepřihlásil“. Pravda, způsobem, o nějž by asi nikdo nestál. 23letý mladík se potuloval na nedaleké benzinové stanici, kde se pokoušel získat od lidí drobné peníze. Zřejmě jej tento „byznys“ přestal bavit, vyhlédl si tedy auto se ženou za volantem, popadl tankovací pistoli, přisedl si k ženě a interiér vozu i její oděv pokropil palivem. Celou dobu u toho držel zapalovač a vyhrožoval, že pokud nedostane peníze, auto zapálí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Situace jako ze scénáře od Tarantina měla naštěstí rychlé řešení. Ženino volání o pomoc uslyšel frekventant policejní školy v Katovicích, který se v té době na čerpací stanici nacházel. Mladý kadet za pomoci dalšího muže útočníka přemohl, společně jej dostali z vozu a zpacifikovali. Přivolaná policejní hlídka si muže odvezla k dalším úkonům, ženě byla poskytnuta lékařská pomoc. Z původní krádeže auta a balíčku drog v něm se pro tohoto mladíka případ vyvinul podstatně složitěji.

Jeho bratru, řidiči, který se ke všemu přiznal, bylo zatím sděleno obvinění z držení drog a několika dopravních přestupků. Je vyšetřován na svobodě, soudce mu stanovil policejní dohled a hrozí mu 5 let za mřížemi. Spolujezdec byl však obviněn z pokusu loupeže a hrozí mu 12 let odnětí svobody, na soudní verdikt si navíc počká ve vazbě. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy, chtělo by se dodat. Problém je, pokud se jejich činy dotýkají jiných lidí. A tady to mohlo skončit opravdu hodně, hodně špatně. Mladík bude mít tuším dost času přemýšlet o tom, co měl udělat jinak.

Ocenili byste mladého policejního kadeta povýšením už ve škole?

Zdroj: Policie
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové