Mladík ukradl Porsche Cayenne a narazil do policejního auta, v krvi měl přitom celou Mendělejevovu tabulku

Někdo má v tom životě zkrátka smůlu. Povede se mu ukrást pěkné, luxusní německé SUV, když v tom se mu do cesty připlete policie v civilním autě. Tohle je jasný smolař měsíce.

i Zdroj fotografie: S vědomím Policja Lubuska
i Zdroj fotografie: S vědomím Policja Lubuska
i Zdroj fotografie: S vědomím Policja Lubuska
i Zdroj fotografie: S vědomím Policja Lubuska
i Zdroj fotografie: S vědomím Policja Lubuska
i Zdroj fotografie: S vědomím Policja Lubuska
i Zdroj fotografie: S vědomím Policja Lubuska
i Zdroj fotografie: S vědomím Policja Lubuska
Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
                   

To máte tak. Den začal přímo ukázkově, na benzince vám kdosi předá zánovní Porsche Cayenne, k tomu obálku s penězi a cíl cesty. Nemá to jedinou chybu. Uměli jste si zkrátka vybrat, tohle je povolání snů, „dream job“ v celé své kráse. Jenže, pak se to nějak zamotá. Najednou na vás na silnici někdo dotírá, jakési malé civilní auto, obtížný hmyz. A dokonce si ještě dovolí na na střechu přilepit malý majáček. Zkrátka smolný den. S ještě více smolným finále. Tohle si nenechte ujít.

Krádež, útěk, náraz, úprk. A konec hry

Jak se píše v tiskové zprávě Policie Lubuška, v neděli 7. srpna bylo v polské obci Wschowa odcizeno Porsche Cayenne v hodnotě zhruba 800 tisíc korun. O krádeži dostaly zprávu všechny hlídky v okolí, včetně kriminalisty, který si odcizeného vozidla všiml na polní cestě v obci Sława. Pustil se do pronásledování, na což řidič po chvíli pronásledování reagoval tvrdým nárazem ve snaze policejní auto zastavit. Vzápětí vyskočil z auta a dal se na útěk směrem k lesu. Tvrdý náraz však pro něj bylo to, co následovalo.

iZdroj fotografie: S vědomím Policja Lubuska

Jak už to totiž téměř vždy bývá, byl po chvíli zadržen. Nevím, kde berou všichni ti řidiči jistotu, že běhají lépe než průměrný policista? Zajímavá úvaha. Zadržený mladík by potom pravděpodobně mohl vyplňovat dotazník o svém stavu, který by vypadal asi takto: „řidičský průkaz – mínus, alkohol – plus, drogy – plus, další chemie – plus“. Zkrátka nová učebnice chemie pro gymnázia a celá Mendělejevova tabulka v jednom. Jak vidíme z fotografií, zatýkání se účastnila i policistka, i po stránce genderové vyváženosti si tedy můžeme odškrtnout „splněno“.

Z Porsche přímo do cely

Následovalo klasické kolečko sdělení obvinění – soud – rozhodování o vazbě – vazba. Jak vidíme z fotografií, pro mladého piráta silnic za volantem ukradených německých SUV se jeho dvacátý první rok života opravdu nezačal vyvíjet nijak perspektivně. A je asi jedině dobře, že podobné případy začínají dostávat podobnou publicitu. GDPR je sice skvělá věc, ale rozmazat někomu tvář na fotce zvládne i policista na telefonu během služby, s tím zase tolik práce není. A jako odstrašující příklad pro ostatní by to mohlo zafungovat.

iZdroj fotografie: S vědomím Policja Lubuska

Protože nejde ani tak o to Porsche. Když už si někdo koupí auto za dva miliony, je pravděpodobně schopen vyřešit i pojistku na všechna rizika. Včetně krádeže. Co při těchto situacích bývá horší, je fyzický a mentální stav „únosců vozů“. Povětšinou je totiž dostanou nastartované s instrukcemi, že nesmí nikde zastavit, jedou opravdu bezohledně a „na doraz“. A jestli něco opravdu nechcete potkat na silnici, tak je to dvoutunové SUV s řidičem, co právě hraje další díl Rychle a zběsile. A kompars mu u toho děláte vy. Exemplární tresty jsou tedy určitě na místě, aby se tento sport s převozy drahých aut prostřednictvím mladíků v tričkách co nejvíce eliminoval. Jak to vidíte vy? Napište nám do diskuse pod článkem, děkujeme!

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie

Jste pro exemplární tresty pro účastníky policejních honiček?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články