Ukradli 3 auta, zničili je a opustili. Teenagerům hrozí až 5 let vězení

                   

Policie v Podkarpatském vojvodství na jihovýchodě Polska zadržela dvě mladé ženy ve věku osmnáct a devatenáct let. Obě jsou obviněny z krádeže tří osobních vozů, s nimiž navíc následně nabouraly. Všechna odcizená auta patřila místním obyvatelům městečka Dynów, které má i se sousedními vesnicemi necelých deset tisíc obyvatel. Celá záležitost tak u místních budí prudké vášně a hrozí, že někteří temperamentnější lidé by mohli zkusit vzít zákon do vlastních rukou.

iZdroj fotografie: Pixabay
ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Tři krádeže v rychlém sledu

Ve druhé polovině září letošního roku dostali policisté z Dynówa hlášení o krádeži Citroënu ve vesničce Piątków. O několik dní později, ještě předtím, než se strážcům zákona podařilo odhalit viníky, došlo v oblasti k dalším krádežím – zloději tentokrát odcizili luxusní Audi A4 a skoro nový Volkswagen Passat.

Tip od okradeného

Právě majitel Volkswagenu policisty nasměroval. Obě ženy, žijící v sousedství, ho totiž den před krádeží navštívily a ptaly se nejen na Passat, ale také na sousedovo Audi. Majiteli bylo navíc auto odcizeno i s klíčky, které měl doma na poličce. V té době už policisté odhalili také Citroën, který byl pod svahem, z něhož se zřítil.  Auto však bylo zcela nepojízdné a totálně zničené.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Až pět let za mřížemi

O něco lépe dopadly další dva automobily. Audi utrpělo drobné poškození podvozku, které však bude možné opravit. Passat skončil zaklíněný na úzké lesní cestě, odkud ho musel vyprostit traktor. Škody však utrpěl hlavně kosmetické, důležité součástky naštěstí vyvázly bez úhony. Místa, kde policisté nalezli ukradená auta, identifikovaly zlodějky, které se po zadržené rozhodli s policií spolupracovat. Oběma za krádeže, zdemolování jednoho auta a poškození dalších dvou hrozí až pětileté vězení. V jejich neprospěch hraje, že už jsou obě plnoleté. Pokud by činy spáchaly o dva roky dříve, nemusely by do vězení vůbec.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra