Unikátní Audi s faxem a videopřehrávačem je na prodej, má sběratelskou hodnotu

                   

Vzpomínáte ještě na fax? Ve své době to byla technická vychytávka, bez které by si žádný důležitý byznysmen nemohl dovolit cestovat. Z dnešního pohledu to vypadá více než směšně, stejně jako „pevné“ telefonní linky v autech, ale faktem je, že na přelomu tisíciletí byly faxem vybaveny luxusní vozy mnoha značek, včetně německé automobilky Audi. A poslední model s faxem, který firma vyrobila, limuzína Audi S8, je nyní na prodej za 29 990 euro, tedy necelých 800 tisíc korun. Netřeba dodávat, že jde o vůz z druhé ruky.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Nenasytná Audina

Audi S8 se vyráběla v dobách, kdy si ještě se snižováním spotřeby automobilky hlavy příliš nelámaly, a tak se vám tohle auto docela prodraží. Ve městě potřebuje model z roku 1999 na 100 km více než 20 litrů benzínu, mimo město zhruba 10. Pokud jde o další charakteristiky prodávaného vozu, tady jsou:

  • Najeté kilometry: 1 266 464 km
  • Výkon: 265 kW
  • Převodovka: manuální
  • Parkovací asistent: vpředu i vzadu
iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Plná výbava i s videem

Úsměvně působ také videopřehrávač, který v autě naleznete. Podle prodávajícího je v perfektním stavu, ale můžete mít potíže sehnat kazety v dobrém stavu. Alespoň v Německu, kde je auto nabízeno, v České republice ještě videokazety k dostání jsou. K videu je pochopitelně také k dispozici minitelevize, na tu ale už žádné vysílání nenaladíte, protože samozřejmě nemá zabudovaný set top box.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Sběratelská hodnota

Vzhledem k počtu najetých kilometrům a dalším charakteristikám, nehledě na poměrně vysokou cenu, je tento vůz spíše záležitostí pro sběratele. Může se tak stát skvělou investicí, nejednalo by se o první auto, jehož cena by po letech mnohanásobně vzrostla. Prodávaná Audi S8 je podle obrázků ve velmi zachovaném stavu a byla pravidelně servisována, při vhodné péči a údržbě se tedy skutečně jednoho dne může stát vzácným kouskem v něčí sbírce, případně výstavním exponátem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články