Unikátní Mustang s výjimečným výkonem a nízkým nájezdem je na prodej

                   

V roce 1964 začala americká automobilka Ford vyrábět auta, která se rychle stala ikonickými. Konstruktéři se inspirovali stejnojmenným stíhacím letadlem, a tak nepřekvapí, že všechny generace Mustangů jsou elegantní, nebezpečné, rychlé, stylové, aerodynamické… Jednoduše úžasné. Pro mnoho lidí jde o zosobnění amerického snu na čtyřech kolech a celou řadu fanoušků mají Mustangy také u nás. Většině z nich ani nevadí, že motory tohohle sporťáku jsou čím dál tím ekologičtější.

Ford Mustang Shelby GT 500 Fastback Eleanor na prodej

A ne jen tak ledajaký, tenhle kousek je totiž jeden ze tří exemplářů, které se objevily na stříbrném plátně, konkrétně ve filmu 60 sekund (Gone in 60 Seconds z roku 1974). A protože jde o filmovou hvězdu a ne obyčejné auto, nemá tenhle krasavec moc najeto. Vlastně se ještě pořádně ani neprojel, na tachometru má jen 1 600 kilometrů. Další charakteristiky prodávaného Mustangu jsou:

  • Výkon: 65 koní
  • Motor: osmiválec s objemem 5,8 l
  • Rok výroby: 1967
  • Cena: 852 500 amerických dolarů, tedy skoro 19 milionů korun
iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Parťák Nicholase Cage a svělá investice

Pokud hledáte zajímavou investici do auta, jehož cena jen a jen poroste, tenhle unikátní kousek může být pro vás ideální. Cenu aut totiž tvoří celá řada faktorů, a skutečnost, že jde o filmovou hvězdu na čtyřech kolech, je jednou z nich. Kromě toho samozřejmě záleží na tom, kdo se ve filmu daným vozem proháněl, a Nicholas Cage, který sedával za volantem tohoto Mustanga, patří k opravdové hollywoodské smetánce.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Perfektní stav

Mustang je navíc v naprosto perfektním stavu, skoro jako kdyby právě sjel z výrobní linky. Mustangy jsou tak kvalitní auta, že se na nich ani čtyřicet let nepodepíše, pokud je s nimi skvěle zacházeno, a navíc nemají příliš najeto. Prodávaný Mustang byl dlouhá léta v garážích filmových studií, a teď má možnost znovu provětrat motor. Pokud tedy najde kupce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články