Unikátní sbírka aut byla nalezena. Ne v garáži, ale na dně řeky

                   

Že se čas od času najde opuštěná garáž nebo opuštěný sklad, kde je jedno nebo několik unikátních vozů, to není zase až tak výjimečné. Stačí, aby majitel zemřel, nebo aby třeba emigroval či se jenom odstěhoval a dané místo zůstane dlouhou dobu opuštěno. A když se najde, je uvnitř několik zajímavých skvostů.

Auta v řece

My se společně podíváme na něco podobného. Na situaci, kdy došlo k tomu, že se řada automobilů nenašla v žádné garáži, ale našla se v řece, utopená pod vodou. Je jasné, že na rozdíl od různých stodol a skladů bude renovace v podstatě nemožná, jelikož kvůli vodě auta vypadají podstatně hůře, než když se na ně jenom práší.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Youtube

Řada unikátních aut

Pokud se podíváme na výčet aut, které se podařilo potápěčům a nadšencům z řeky vylovit, musíme říci, že se zde nacházely zcela unikátní skvosty. Příkladem je třeba vůz Mazda RX-7, u kterého se vzhledem k roku výroby této generace předpokládá, že se pod hladinou řeky nacházel klidně i 40 let.

To ale není jediný skvost, který se podařilo objevit. Poměrně zajímavým a unikátním vozem je také Ford Mustang Mach 1. Stejně tak nelze zapomínat třeba ani na povedený model Chevrolet Luv. Ani ten ale vzhledem k tomu, jak dlouho byl pod vodou, v daném stavu nevypadá, že by měl snad v budoucnu jezdit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Youtube

Náhodný nález

Nutno říci, že nález těchto vozidel byl spojený v podstatě s náhodou. Nadšenci a potápěči se rozhodli prověřit jednu z místních městských legend o utopeném voze. Auto nakonec našli, ale úplně jiné, než chtěli. Tedy abychom byli konkrétní, tak našli tato zcela unikátní auta. Co u nich však není absolutně jisté, to je jejich historie. Tedy kde se vzala a jak se dostala do řeky. Jednou z teorií je fakt, že vozy mohly být ukradeny a když se nad zloději začala stahovat policejní smyčka, rozhodli se k tomu, že se svého lupu raději zbaví a takto ho schovají. Zda je to pravda, to se ale jenom těžko dokáže zjistit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články