VIDEO: Nerozhlédl se a málem vjel pod kola náklaďáku. Unikl smrti díky duchapřítomnosti dvou profesionálů

Osobní auto vjelo na silnici, po které se řítil náklaďák. Nerozhlédl se a pravděpodobně fatálnímu střetu se vyhnul jen díky tomu, že předjížděný autobus zpomalil.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem PiraciDrogovi
                   

Jen o vlásek zřejmě unikl smrti řidič Opelu Astra v polské Dzielně, na který se řítil nákladní automobil. Těžko se dá uvěřit tomu, jak nezodpovědně řidič osobního vozu vjížděl na hlavní silnici bez toho, aniž by se rozhlédl, zda má volný provoz v obou směrech. Ohrozil sebe i ostatní účastníky silničního provozu.

Na osobní auto se řítil náklaďák

Událost zaznamenala kamera v nákladním voze. Muž za volantem staré Astry měl velké štěstí, protože případná srážka s kamionem mohla mít fatální následky. Profesionální řidič nákladního auta předjížděl autobus.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Manévr udělal v místě, kde to bylo možné, na silnici byla přerušovaná čára a v protisměru žádný provoz. S něčím ale nepočítal. Dokončení předjíždění mu málem zhatil řidič Opelu. Ten vjel na silnici do pruhu, v němž se náklaďák řítil. Odehrálo se to v polském městě Dzielna, které se nachází nedaleko Opoczna.

Zásadní chyba

Řidič Opelu udělal zásadní chybu. Nepřesvědčil se, že má při vjíždění na hlavní silnici volno. Pravděpodobně se podíval pouze vlevo, kde žádný provoz nebyl. V jeho pruhu se ale zprava řítil nákladní vůz. Vážně tak řidič osobního auta ohrozil sebe i ostatní řidiče.

Předjíždějící řidič nákladního auta i řidič předjížděného autobusu naštěstí dokázali rychle zareagovat. K čelnímu střetu s osobním vozem nedošlo jen díky zručnosti a duchapřítomnosti řidiče autobusu. Ten zpomalil, aby umožnil řidiči nákladního vozidla vyhnout se střetu.

Jakou nejhorší dopravní nehodu jste měli nebo viděli vy?

Zdroj: PiraciDrogovi

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články