Uniklé foto nového BMW 3 rozdělilo lidi na dva tábory | AutoŽivě

Unikla fotka faceliftu BMW 3 a internet se rozdělil na dva tábory. Co na novou přední masku říkáte vy?

Na internet uniklo foto nového BMW 3. Ze vzhledu je ihned patrná snaha o sjednocení vzhledu s větší řadou 5. Výsledek posuďte sami.
i Zdroj fotografie: BMW
                   

Nejnovější BMW 3 poprvé spatřilo světlo světa 2. října 2019 a do prodeje zavítalo hned následující rok. A i když je tu s námi jen necelé tři roky, na internet už nyní unikla fotografie jeho faceliftu. Tato fotka ihned rozvířila vody automobilového průmyslu.
Homogenizace nebo diverzifikace vzhledů jednotlivých řad?

Mě osobně se řada 3 před faceliftem líbila. Mezi ostatními modely značky byla totiž svým vzhledem poměrně jedinečná. Nejlépe si toho bylo možno všimnout na přední masce. Na rozdíl od neustále se zvětšujících ledvinek, patrných například u modelů řady 7, nebo u SUV X5 a X7, řada 3 šla proti proudu a své ledvinky udržela v rozumných velikostech. Za relativně jedinečné se mohly považovat i přední světlomety, které se alespoň mě velmi líbí.


iZdroj fotografie: Creative Commons

Změny na novém modelu

U nového modelu ale došlo ke změně předního nárazníku i světel tak, aby se více podobaly většímu sourozenci v podobě modelu 5. Já toto sjednocení vzhledu ale nepovažuji za zrovna šťastné – právě ona jedinečnost modelu 3 mu dle mého názoru nahrávala do karet. A pokud byste k tomu vzhledu přidali například třílitrový Biturbo diesel o výkonu 250 kW, je řeč o automobilu na vrcholu potravního řetězce. A to jak vzhledově, tak technikou.


iZdroj fotografie: Creative Commons

Ledvinky pravděpodobně zůstanou v podobných rozměrech jako u dosluhujícího modelu. A jejich design se bude tak jako doposud měnit v závislosti na zvoleném výbavovém stupni. Ze zbytku fotky již bohužel nelze vyčíst jiné změny na karoserii. Dle změny předních světel lze ale předpokládat, že i ty zadní se svým vzhledem více přiblíží svítilnám z vyšší řady 5.


iZdroj fotografie: BMW

I když jde tedy jen o první foto nové řady 3, nelze pochybovat o tom, že dojde ke sjednocení designových prvků řady 3 a větší řady 5. Rozdíl pak bude pouze ve velikosti karoserie a výkonu vrcholných motorizací. Co vy? Jste příznivci neustálé homogenizace designových směrů automobilek, nebo byste v jejich modelových řadách chtěli mít od každého trochu?

Zdroj: BMWblog, wilcoblok

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 736 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Klíčové důvody, proč byli Vikingové tak úspěšní při svých nájezdech na osídlené vesnice. Moment překvapení byl triumf
Události247.cz
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě.cz
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz.cz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok