Legendární automobilka založená libereckým rodákem Ferdinandem Porschem je proslulá pekelně rychlými supersporty. Název Turbo S je pak odjakživa vyhrazen pro nejrychlejší verze modelů Porsche. A tak je jasné, že taky poslední novinka stuttgartské automobilky, model Porsche 911 Turbo S generace 922, bude auto rychlé jako blesk. Či spíše ještě rychlejší, z nuly na sto totiž tenhle sporťák zrychlí za méně než dvě vteřiny.

Základní charakteristiky nového modelu jsou:

  • Motor: plochý benzinový šestiválec o objemu 3,8 l
  • Výkon motoru: 475 kW (650 HP)
  • Maximální rychlost: 330 km/h
  • Předpokládaná cena modelu se základní výbavou na českém trhu: 5,5 – 6 milionů Kč
ZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Zkušební jízdy v Bahrajnu

Porsche svou novinku světu představilo v dubnu letošního roku navzdory zuřící koronavirové pandemii. S autem se firma vypravila na závodní okruh v Bahrajnu, i proto, že bohatí ropní šejkové mají vozy této značky v oblibě. V Bahrajnu nové Porsche trhalo rekordy. Kupříkladu trať dlouhou čtvrt míle překonal vůz za 8,47 vteřin a na konci trasy mu byla naměřena obdivuhodná rychlost 272,57 km/h.

Připraveno pro tuning
Automobilka uvádí, že nový supersport je připraven na tuningové úpravy, které z už teď nadupaného auta udělají ještě rychlejší stroj. Porsche ovšem nevylučuje ani možnost, že sama firma přijde s variantou s ještě výkonnějším motorem. A to i proto, že videa z bahrajnských testovacích jízd sklidila u fanoušků značky i tuningových nadšenců velký ohlas.

Spekuluje se o tom, že by Porsche mohlo představit novou, odlehčenou konstrukci silnějšího motoru s vyšším výkonem i točivým momentem. Podle odhadů by pak Porsche 911 Turbo S mohlo mít pod kapotou i více než osm set koní. Zda se skutečně automobilka k takovému kroku odhodlá, zatím není známo, několik tuningových studií si však už na auto dělá jeho vysoké cenně navzdory zálusk.