Úředníci varují řidiče, aby v zimě nedovolili zvířatům olizovat jejich auta

                   

Kanaďané, úředníci pro vás mají důležitou zprávu: „Nedovolte, aby vám losi olizovali auto.“ Ano, čtete správně. Úředníci v Jasperu, horském městě v kanadské provincii Alberta, umístili cedule, které žádají motoristy, aby nedovolili losům lízat sůl, což je pochoutka, které los těžko odolává, ze svých aut.

„Jsou posedlí solí, je to jedna z věcí, které potřebují pro minerály v jejich těle,“ řekl mluvčí národního parku Jasper Steve Young. „Obvykle ji získávají ze slaných jezer v parku, ale teď si uvědomili, že mohou získat také posypovou sůl, která zůstává na autech.“

iZdroj fotografie: PxHere.com

V národním parku Jasper, kde lidé často parkují na kraji silnice v naději, že losy zahlédnou, je ve skutečnosti vážné nebezpečí nechat zvířata poblíž vašeho auta.

Když losům umožníte olizovat sůl z vašeho auta, zvyknou si na to, že mohou chodit k autům. To představuje riziko jak pro zvířata, tak pro řidiče, kteří do nich mohou náhodou narazit. „Losi a auta nejsou dobrý mix. Pokud svým autem narazíte do losa, naberete ho na kapotu a jeho horní část těla prorazí vaše čelní sklo,“ říká Young.

Nejlepší způsob, jak zabránit tomu, aby se los přiblížil k vašemu autu, je jednoduše odjet, když vidíte, že se blíží, dodal.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Úředníci také nadále zdůrazňují, že je důležité zůstat uvnitř automobilu a vyhýbat se jakýmkoli interakcím s divokými zvířaty včetně losů. Zatímco jiná zvířata obvykle utíkají, když se lidé přiblíží, losí se postaví čelem k protivníkovi a rozeběhnou se k němu, pokud se budou cítit ohroženi.

„V poslední době jsme viděli mnohem více losů. Populace vlků klesá, což znamená, že je méně dravců a populace losů díky tomu stoupá, “řekl Young. „To také znamená, že lidé musí respektovat a dát jim prostor.“ Návštěvníci nesmějí krmit, lákat ani rušit divočinu v národních parcích a narušitelům hrozí pokuta až do výše 25 000 dolarů, dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod