Úředníci varují řidiče, aby v zimě nedovolili zvířatům olizovat jejich auta

                   

Kanaďané, úředníci pro vás mají důležitou zprávu: „Nedovolte, aby vám losi olizovali auto.“ Ano, čtete správně. Úředníci v Jasperu, horském městě v kanadské provincii Alberta, umístili cedule, které žádají motoristy, aby nedovolili losům lízat sůl, což je pochoutka, které los těžko odolává, ze svých aut.

„Jsou posedlí solí, je to jedna z věcí, které potřebují pro minerály v jejich těle,“ řekl mluvčí národního parku Jasper Steve Young. „Obvykle ji získávají ze slaných jezer v parku, ale teď si uvědomili, že mohou získat také posypovou sůl, která zůstává na autech.“

iZdroj fotografie: PxHere.com

V národním parku Jasper, kde lidé často parkují na kraji silnice v naději, že losy zahlédnou, je ve skutečnosti vážné nebezpečí nechat zvířata poblíž vašeho auta.

Když losům umožníte olizovat sůl z vašeho auta, zvyknou si na to, že mohou chodit k autům. To představuje riziko jak pro zvířata, tak pro řidiče, kteří do nich mohou náhodou narazit. „Losi a auta nejsou dobrý mix. Pokud svým autem narazíte do losa, naberete ho na kapotu a jeho horní část těla prorazí vaše čelní sklo,“ říká Young.

Nejlepší způsob, jak zabránit tomu, aby se los přiblížil k vašemu autu, je jednoduše odjet, když vidíte, že se blíží, dodal.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Úředníci také nadále zdůrazňují, že je důležité zůstat uvnitř automobilu a vyhýbat se jakýmkoli interakcím s divokými zvířaty včetně losů. Zatímco jiná zvířata obvykle utíkají, když se lidé přiblíží, losí se postaví čelem k protivníkovi a rozeběhnou se k němu, pokud se budou cítit ohroženi.

„V poslední době jsme viděli mnohem více losů. Populace vlků klesá, což znamená, že je méně dravců a populace losů díky tomu stoupá, “řekl Young. „To také znamená, že lidé musí respektovat a dát jim prostor.“ Návštěvníci nesmějí krmit, lákat ani rušit divočinu v národních parcích a narušitelům hrozí pokuta až do výše 25 000 dolarů, dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články