Usedněte za volat s nejlepším zvukem motoru V12 na světě z velmi vzácného vozu Ferrari F50 GT

                   

Ve Spojených arabských emirátech je s trochou nadsázky ropa levnější než voda, a tak místní šejkové rádi nakupují výkonné supersporty a luxusní limuzíny, jejichž provoz se v Evropě prodraží. V Dubaji či Abú Dhabí ovšem jezdí doslova za hubičku. A protože místní střední a vyšší třída vydávají za auta rychle rostoucí částky, celá řada prestižních automobilek začíná tento region vnímat jako důležité odbytiště. Arabové si však libují také v ikonách minulých let, třeba ve Ferrari F50. Právě tento model se nedávno proháněl na místním polygonu. Na záznam jízdy se můžete podívat v přiloženém videu.

Božské auto z Maranella

Ferrari F50 se může pochlubit unikátní karoserií, která jej na první pohled odlišuje od ostatních vozů. V devadesátých letech, kdy bylo zkonstruováno, byl jeho design přijímaný velmi chladně a celá řada renomovaných kritiků se o něm zmiňovala negativně, ale čas ukázal, kde je pravda. Z dnešního pohledu jde o skvělé a propracované auto s unikátním vzhledem, ke kterému vzhlíží miliony fanoušků po celém světě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

V rodné Itálii dostalo přezdívku „Božské auto“. Italové ovšem mají sklon přehánět a toto Ferrari tak není jediné božské auto na Apeninském poloostrově, proto se do přezdívky dostalo i městečko Maranello, ve kterém světoznámá automobilka se vzpínajícím se hřebcem ve znaku sídlí. Stejně jako stejnojmenná stáj Formule 1.

Ferrari F50 GT

Ferrari F50 je samozřejmě nejen krásný, ale také výkonný supersport. Do kapsy ho ale strčí varianta GT, která byla vyrobena jen ve třech kusech. Model GT má výkon 739 koní a byl určený pro závody série BPR Global GT. Soutěž však byla ukončena ještě předtím, než se jí závodní speciál slavné italské automobilky mohl zúčastnit. Ferrari tak do dvou uskutečněných ročníků vyslalo alespoň starší model Ferrari F40 GT, který však na triumf v soutěži nedosáhl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?