Už i firmy začínají kupovat pouze SUV. Vidí v nich tyto výhody

                   

Vypadá to, že se trend zájmu o SUV nikdy nezastaví. Nejenom, že tyto vozy kupuje stále více soukromých osob, ale začínají je kupovat také firmy. Doba, kdy většina zaměstnanců měla hatchback, popřípadě sedan, je dávno pryč. Vozové parky mnoha firem se začínají měnit a dominují SUV. Proč?

Reprezentativní vzhled

Vozy SUV vypadají v mnoha případech reprezentativně. Právě jejich velikost dokáže určitým způsobem zaujmout, a tak mohou udělat velký dojem. Roli pochopitelně má konkrétní automobilka a daný model, ale je pravdou, že u řady auto skutečně můžeme říci, že dojem udělají. A to je pro zaměstnance, ale i pro firmu jako takovou v mnoha případech velmi důležité.

Bezpečnost

Vozy SUV kupované do firemního vozového parku mají u svůj praktický význam. A tím je bezpečnost. Opět samozřejmě rozhoduje konkrétní typ vozu, ale vzhledem k velikosti není nic výjimečného, že SUV dokážou řidiče a spolujezdce ochránit o poznání lépe, než klasický provedení jako sedan nebo hatchback. V mnoha případech může vystoupit zcela nezraněn.

Pohodlnost

Větší na první pohled znamená také větší v interiéru. Díky tomu má řidič, ale i případní spolujezdci dostatek místa. A to zvyšuje celkovou pohodlnost. Zvláště na delších cestách je to něco, co každý zaměstnanec ocení. Není totiž nic horšího, než se několik hodin doslova tísnit v malých a nepohodlných autech. To se u vozů SUV nestává.

Všestrannost

I když aktuálně začínají dominovat takzvaná městská SUV, která jsou určena na cestování po městě i mimo něj, nezapomínejme také na SUV plnohodnotná. Mnohdy u nich není výjimkou možnost nastavení různých jízdních režimů či pohon 4×4. Tento vůz tak umí nabídnout i určitou všestrannost, kdy se s ním zaměstnanec dostane i tam, kde zrovna nejsou zpevněné cesty.

Velký výběr

Jsou hitem, a tak mají firmy z čeho vybírat, jak pokud jde o konkrétní automobilku, tak i její modely. Výběr pro ně znamená, jak možnost zvolit si to co potřebují, tak možnost najít dobrou cenu, či také vyhovující způsoby financování. Například formou klasického, nebo i operativního leasingu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články