V Americe je k prodeji unikátní BMW M5 E34. Cena jeho výjimečnosti odpovídá

                   

Vozy BMW jsou známé a populární po celém světě. Portfolio vozů této značky je skutečně velmi bohaté. Zatímco některé modely lze označit jako spíše běžné, jsou i takové, které lze označit za výjimečné. A tak pokud se jeden takový objeví, a dokonce je určený k prodeji, zcela logicky to budí velkou pozornost. A to se stalo právě v tuto chvíli, v souvislosti s tímto „Bavorákem“.

Nevšední BMW M5

Možná si říkáte, že na BMW M5 není zase až tak moc výjimečného. To je možná pravda, ale je třeba připomenout, že tento vůz, který byl vyráběn v letech 1988 až 1995 měl pod kapotou primárně motor S38B36, který vycházel z šestiválce s označením S38B35. Potom došlo k jeho modernizaci na jednotku o objemu 3,8 litru a s označením S38B38.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Proč to však říkáme? Jelikož ne všechna BMW M5 mají tento nový motor. Problémy s ním nastaly v USA, a to z důvodu určitých vládních omezení. A to znamenalo, že se některé vozy BMW musely prodávat s jinými motory, než tomu bylo například v Evropě. A tím vznikaly unikáty, a tento je jasným příkladem. Pod jeho kapotou je totiž motor o objemu 3,6 litrů s výkonem 311 koní. To dělá z vozu velký unikát.

Cena odpovídá jeho výjimečnosti

Pokud vás zajímá, za kolik se toto unikátní BMW M5 prodává, je třeba říci, že cena odpovídá tomu, jak je auto unikátní. K prodeji je v Las Vegas a požadovaná suma je 69 900 dolarů. V přepočtu na české koruny tedy přes půl milionu korun. K unikátnosti nepřispívá jenom to, jaké má auto motor, nebo to, v jakém je technickém stavu. Zapomínat by se nemělo ani na stav najetých kilometrů, jelikož i tady je nutné mluvit o výjimečnosti, protože na tachometru je číslo pouze 50 359 km.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

K tomu všemu přidejme dokonale zářivou a pozornost přitahující červenou karoserii, líbivá stříbrná kola, stejně jako šedou kůži, kterou najdeme v interiérech. Ta je kombinována s černými prvky, jak z plastu, tak i taktéž z kůže. Tohle auto zkrátka není nijak běžné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články