Supersportovní automobil LaFerrari je skutečným skvostem značky. Nejenom, že zaujme svým naprosto dokonalým designem. Nezapomínejme také na srdce vozu, kterým je právě 12 válcový motor o objemu 6,3 litru. Díky němu dokáže vůz zvládnout stovku z pouhé 2,4 sekundy. Ceny vozu jsou v tuto chvíli astronomické a pohybují se i kolem 5 milionů USD. Kdo však na celé auto nemá, může si koupit alespoň motor.

Zajímavý nález na americké aukci

Tam se aktuálně prodává právě srdce celého vozu. A to motor V12 s objemem 6,3 litru právě z vozu LaFerrari. Prodejce uvádí, že s motorem bylo najeto pouze 20 mil. Je tedy v podstatě úplně nový. Co však už neuvádí, to jsou doplňující informace o tom, kde ho vzal a proč má jenom takto malý nájezd. Spekuluje se samozřejmě o tom, zda důvodem prodeje nebylo takové poškození vozu, že se vyplatí rozprodat ho na náhradní díly.

Nejde o první prodej tohoto motoru

Nutno říci, že v historii aukcí se podařilo dohledat, že stejný prodejce tento motor prodával již jednou. Ale bez úspěchu. To byla jeho cena podstatně nižší. A to více než o polovinu. V tomto případě se jednalo o cenu zhruba 325 000 USD. Proč tak velký aktuální nárůst? Vývoj je celkem pochopitelný.
Vozy LaFerrari byly představeny už v roce 2013 a s každým rokem mají větší a větší kilometrový nájezd – pokud je majitelé nemají jenom v garáži. A dá se proto očekávat, že některý z nich zatouží po výměně motoru. A jelikož u Ferrari jenom těžko pochodí, má možnost koupit novou motorizaci v aukci. Realitou však je, že vzhledem k nezájmu se zatím nikdo takový nenašel. A to ani v plní vlně, kdy byl motor LaFerrari o polovinu levnější a případný zájemce si ho mohl pořídit takzvaně do zásoby.

Nejde u úplně unikátní motor

I když se motor LaFerrari jeví jako něco unikátního, až tak výjimečné srdce auta to přece jenom není. To proto, že velmi podobnou pohonnou jednotku lze nalézt například i pod kapotou Ferrari F12 Berlinetta, který patřil historicky k nejvýkonnějším vozům určených do běžného provozu.