V americké aukci se prodává motor LaFerrari s nájezdem 20 mil. Aktuální cena je 800 000 USD

                   

Supersportovní automobil LaFerrari je skutečným skvostem značky. Nejenom, že zaujme svým naprosto dokonalým designem. Nezapomínejme také na srdce vozu, kterým je právě 12 válcový motor o objemu 6,3 litru. Díky němu dokáže vůz zvládnout stovku z pouhé 2,4 sekundy. Ceny vozu jsou v tuto chvíli astronomické a pohybují se i kolem 5 milionů USD. Kdo však na celé auto nemá, může si koupit alespoň motor.

Zajímavý nález na americké aukci

Tam se aktuálně prodává právě srdce celého vozu. A to motor V12 s objemem 6,3 litru právě z vozu LaFerrari. Prodejce uvádí, že s motorem bylo najeto pouze 20 mil. Je tedy v podstatě úplně nový. Co však už neuvádí, to jsou doplňující informace o tom, kde ho vzal a proč má jenom takto malý nájezd. Spekuluje se samozřejmě o tom, zda důvodem prodeje nebylo takové poškození vozu, že se vyplatí rozprodat ho na náhradní díly.

Nejde o první prodej tohoto motoru

Nutno říci, že v historii aukcí se podařilo dohledat, že stejný prodejce tento motor prodával již jednou. Ale bez úspěchu. To byla jeho cena podstatně nižší. A to více než o polovinu. V tomto případě se jednalo o cenu zhruba 325 000 USD. Proč tak velký aktuální nárůst? Vývoj je celkem pochopitelný.

Vozy LaFerrari byly představeny už v roce 2013 a s každým rokem mají větší a větší kilometrový nájezd – pokud je majitelé nemají jenom v garáži. A dá se proto očekávat, že některý z nich zatouží po výměně motoru. A jelikož u Ferrari jenom těžko pochodí, má možnost koupit novou motorizaci v aukci. Realitou však je, že vzhledem k nezájmu se zatím nikdo takový nenašel. A to ani v plní vlně, kdy byl motor LaFerrari o polovinu levnější a případný zájemce si ho mohl pořídit takzvaně do zásoby.

Nejde u úplně unikátní motor

I když se motor LaFerrari jeví jako něco unikátního, až tak výjimečné srdce auta to přece jenom není. To proto, že velmi podobnou pohonnou jednotku lze nalézt například i pod kapotou Ferrari F12 Berlinetta, který patřil historicky k nejvýkonnějším vozům určených do běžného provozu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice