V Dubaji najdete nejluxusnější vozy světa, které chátrají na odstavených parkovištích. Proč?

                   

Dubaj a nejluxusnější vozy na světě

Dubaj je jediná země na světě, kde najdete nejkrásnější a samozřejmě nejdražší sportovní vozy na jeden metr čtvereční. Co se ale stane s takovými exempláři, jako je Ferrari Enzo v hodnotě jednoho milionu liber nebo třeba s Jaguarem XJ220, který nikdo nechce?

Proč se zde hromadí nejluxusnější exponáty?

V Dubaji panují velmi přísné zákony pro zadlužené občany. Pokud tamní obyvatelé dluží vysoké částky, jsou potrestáni odnětím svobody. Je jasné, že někteří podnikatelé si ke svému jmění nepřišli zrovna poctivou cestou, a tak než jít do vězení, raději utečou neznámo kam. V momentě, kdy ve většině případů pod falešnou identitou utíkají, nechávají svůj majetek, (a sem patří samozřejmě i automobily) na pospas. Třeba na místě, kde naposled zaparkovali.

Dubaj se stává pohřebištěm luxusních automobilů

V dubajských ulicích najdete nejluxusnější vozy, výjimkou samozřejmě nejsou sběratelské exempláře, luxusní sportovní vozy nebo limuzíny v nejlepší výbavě. Tyto vozy, které nikomu nepatří, stojí v ulicích pod nánosem prachu. Čas od času je někdo očistí, aby nahlédl do interiéru.

Po výletě městem můžete objevit například Ferrari F40, Jaguar XJ220, mezi libůstku pak řadíme Ferrari Enzo, v hodnotě jednoho milionu liber – v přepočtu asi 31,5 miliónu korun, který je vyrobený pouze v 399 kusech a je často vyhledáván jako investiční příležitost.

Dále v ulicích Dubaje stojí třeba také Cadillac El Dorado, který má ve své standardní výbavě minibar a originální sklo, nesoucí emblém Cadillacu. Kolemjdoucí nenechává chladný ani Mercedes Benz W125, který má omezovač rychlosti až na 432 km/h a byl zkonstruován v roce 1938.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články