V opuštěném skladu v Emirátech bylo nalezeno deset nedotčených unikátních Fordů

                   

Že se čas od času v nějaké opuštěné stodole po zemřelém majiteli najde auto, které si desítky let opečovával, to není zase až tak nic výjimečného. Možná i váš děda má v garáži jedno auto ze svého mládí, které už v této době stoupá ne ceně. Ale když se povedete objevit na jednom místě hned několik unikátních aut, je to věc, kterou nelze neoznačit za velmi zajímavou.

Opuštěný sklad v Emirátech

Spojené Arabské Emiráty jsou unikátní zemí. Díky ropě je řada oblastí spojena s ohromným luxusem. Všude kolem nás mohou být až neuvěřitelné stavby a po silnicích se prohánějí ta nejdražší auta planety. A tak není divu, že když se objeví nález v opuštěném skladu, bude unikátní. A přesně k tomu došlo v tomto případě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: FB

Nedotčené Fordy

Konkrétně mluvíme o opuštěném skladu, kde nikdo neměl tušení, co se v něm ukrývá. Až po jeho otevření se mnoha lidem naskytl vskutku zajímavý pohled. Byly zde zaparkované výjimečné vozy Ford. Jeden vedle druhého. A to ještě zabalené v igelitu, což naznačovalo hlavně to, že se s nimi nikdy nevyjelo na silnici.

Jedná se o modely Ford Excursion. Povedená a kvalitní SUV, která však byla vyráběna do roku 2005. V tento termín byla jejich výroba ukončena. A tak ty, které se našly ve skladu, jsou minimálně 15 let staré.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Ford

Vozy jsou skutečně unikátní

Už jenom to, že zde vozy stojí i více než 15 let nedotčené, v perfektním stavu, je unikátní. To ale není jediná zajímavá věc, která se k nim váže. Nezapomínejme také na to, že pod kapotou osmi z nich je motor V10 o objemu 6,8 litrů a výkonu unikátních 310 koní. A potom tu je ještě dvojice Fordů, které mají pod kapotou naftový motor V8 o šestilitrovém objemu, který nabídne výkon 325 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Ford

A aby unikátů nebylo málo, je tu i zajímavá rozmanitost pokud jde o barvy. Celkem se zde našly 4 bílé, 4 černé a také 2 pískové modely. I toto může naznačovat, že vozy jsou určené spíše do sbírky, jako zhodnocující-se investice.

Dovoz ze zahraničí

Vzhledem k tomu, že podle statistik nebyl Ford Excursion v Asii oficiálně prodáván, muselo dojít k tomu, že si majitel koupil vozy nejenom mimo Emiráty, ale patrně i mimo celý kontinent. A nechal si je sem dopravit. Zde je uschoval do garáže a až nyní, po patnácti a možná i více letech, byly objeveny. A jaká je cena vozů? V roce 2005 byly k mání za cenu v rozmezí 40 až 50 000 amerických dolarů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články