V opuštěném skladu v Emirátech bylo nalezeno deset nedotčených unikátních Fordů

                   

Že se čas od času v nějaké opuštěné stodole po zemřelém majiteli najde auto, které si desítky let opečovával, to není zase až tak nic výjimečného. Možná i váš děda má v garáži jedno auto ze svého mládí, které už v této době stoupá ne ceně. Ale když se povedete objevit na jednom místě hned několik unikátních aut, je to věc, kterou nelze neoznačit za velmi zajímavou.

Opuštěný sklad v Emirátech

Spojené Arabské Emiráty jsou unikátní zemí. Díky ropě je řada oblastí spojena s ohromným luxusem. Všude kolem nás mohou být až neuvěřitelné stavby a po silnicích se prohánějí ta nejdražší auta planety. A tak není divu, že když se objeví nález v opuštěném skladu, bude unikátní. A přesně k tomu došlo v tomto případě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: FB

Nedotčené Fordy

Konkrétně mluvíme o opuštěném skladu, kde nikdo neměl tušení, co se v něm ukrývá. Až po jeho otevření se mnoha lidem naskytl vskutku zajímavý pohled. Byly zde zaparkované výjimečné vozy Ford. Jeden vedle druhého. A to ještě zabalené v igelitu, což naznačovalo hlavně to, že se s nimi nikdy nevyjelo na silnici.

Jedná se o modely Ford Excursion. Povedená a kvalitní SUV, která však byla vyráběna do roku 2005. V tento termín byla jejich výroba ukončena. A tak ty, které se našly ve skladu, jsou minimálně 15 let staré.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Ford

Vozy jsou skutečně unikátní

Už jenom to, že zde vozy stojí i více než 15 let nedotčené, v perfektním stavu, je unikátní. To ale není jediná zajímavá věc, která se k nim váže. Nezapomínejme také na to, že pod kapotou osmi z nich je motor V10 o objemu 6,8 litrů a výkonu unikátních 310 koní. A potom tu je ještě dvojice Fordů, které mají pod kapotou naftový motor V8 o šestilitrovém objemu, který nabídne výkon 325 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Ford

A aby unikátů nebylo málo, je tu i zajímavá rozmanitost pokud jde o barvy. Celkem se zde našly 4 bílé, 4 černé a také 2 pískové modely. I toto může naznačovat, že vozy jsou určené spíše do sbírky, jako zhodnocující-se investice.

Dovoz ze zahraničí

Vzhledem k tomu, že podle statistik nebyl Ford Excursion v Asii oficiálně prodáván, muselo dojít k tomu, že si majitel koupil vozy nejenom mimo Emiráty, ale patrně i mimo celý kontinent. A nechal si je sem dopravit. Zde je uschoval do garáže a až nyní, po patnácti a možná i více letech, byly objeveny. A jaká je cena vozů? V roce 2005 byly k mání za cenu v rozmezí 40 až 50 000 amerických dolarů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou