V těchto autech se jezdí v Polsku. Místní mají zájem o jiné ojetiny, než my

                   

Když u nás někdo vybírá ojeté auto, je téměř klasikou, že se začne zajímat o Octavii, kterou si buď skutečně koupí, nebo nakonec sáhne po jiném, u nás populárním voze. Ne všude ale zájemci o auta hledí tak jednostranně. Podívejme se do sousedního Polska, kde jsou populární ojetiny často úplně jiné, než je tomu o nás. Jaké jsou v tamních bazarech poptávány nejvíce? To prozradí zpráva institutu SAMAR, která popisuje zájem o ojetiny v celém loňském roce.

O které značky je největší zájem?

Začněme tím, o jaké značky je v Polsku, pokud jde o ojetiny, největší zájem. Jasně zde dominuje Volkswagen, kterému dýchá na paty Opel. Třetí nejpopulárnější značkou je Ford. Hlavní a nejžádanější pětici doplňuje Audi a dále také Renault. Pokud se podíváme na další zástupce automobilového trhu, tak je tu na šestém místě BMW, dále je zde Peugeot, Citroen, Mercedes a desítku nejpopulárnějších ojetých značek uzavírá Toyota. Její pořadí je zajisté překvapením.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jaké konkrétní vozy dominují?

O tom, jaké značky jsou v hledáčku Poláků, kteří touží po ojetém autě, to už víme. Podívejme se také na to, jaké jsou u nich v hledáčku konkrétní modely. Největší zájem je o Audi A4. Hned na druhém místě se nachází v Evropě velmi populární Volkswagen Golf. Na třetím místě se nachází Opel Astra. Pokud uzavřeme pětici nejpopulárnějších aut, je tu také BMW 3 a dále Volkswagen Passat.

Ve výčtu budeme pokračovat a tak zmíníme šesté místo, kde je Audi A3. Dále je to Ford Focus, Opel Corsa, Audi A6 a také Volkswagen Polo, který desítku uzavírá. Nejenom, že jde o jasnou nadvládu německých vozů, ale také nelze opomíjet fakt, že v desítce není uvedena Škoda Octavia, která u nás tradičně okupuje vždy první příčky.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

O dovoz je zájem

Co mají Poláci spojené s námi, to je fakt, že i zde je velký zájem o auta z dovozu. V tomto směru jasně dominuje Německo. Odtud se loni dovezlo téměř 600 tisíc ojetých auta. Za touto zemí je Francie s počtem necelých sto tisíc a na pozici třetí Belgie, odkud se přivezlo kolem 70 tisíc ojetých automobilů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu