Váš motor žere příliš mnoho oleje? Spolehlivý trik vás okamžitě zachrání

Pokud se vám zdá, že olej ubývá nějak podezřele rychle, máme pro vás spolehlivý trik, který situaci napraví.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jakmile si všimnete takové podivnosti jako rychlého úbytku oleje, není na místě hnedka panikařit, protože to by byla nejhorší věc, jakou můžete provést. Navíc v některých motorech je vysoká spotřeba oleje vozidlem naprosto v pořádku. Krom toho stejná okolnost ještě neznamená náklady navíc nebo cokoli podobného, protože je potřeba vycházet ze spotřeby oleje vozem na 1000 ujetých kilometrů a kolik ho musíte pak doplnit, abyste hladinu dorovnali.

Rychlé žraní oleje vozem nemá vést k panice

Když vezmeme v úvahu běžné automobily a vyloučíme všechny případy úniku oleje, je obvyklá míra jeho spotřeby asi 50 mililitrů na 1000 ujetých kilometr. Pokud po jejich ujetí zaznamenáte pokles, znamená to větší spotřebu, než je běžná míra. Jenže tenhle návod jste si nejspíš rozklikli proto, že dumáte, jak radikální spotřebě oleje zabránit a už ji neopakovat. Pokud si motor bere příliš oleje a nikde neutíká, existují dvě možnosti.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jednou z nich je drobná oprava motoru zahrnující výměnu kroužků a obroušení nebo výměnu cylindrů. Nejde ovšem o nejlevnější zákrok, takže je lepší nejdříve otestovat olej s přídavnými regeneračními složkami. Ověřeným postupem je použití keramizeru, který po přidání do oleje začne upravovat proces během vašeho řízení. Vytvoří keramicko´-kovovou vrstvu na případně poškozeném povrchu.

Oprava pomocí vnitřní obnovy terénu

Tento přídavný motorový olej je navržen tak, aby postupně obnovil opotřebovaný povrch pístů, cylindrů a pouzder. Postupně, jak se bude během vaší jízdy a přirozené funkce motoru dostávat dál a dál, redukuje nebo zastaví právě problém nadbytečné spotřeb oleje opravou prostředí, které olej odebírá a spotřebovává. Současně také motor ochrání před dalším opotřebením, které by za běžného použití oleje bez přídavků nejspíš hrozilo.

iZdroj fotografie: Pixabay

Je však třeba mít na paměti, že tento postup s přidáním keramizéru je použitelný jen v případech, kdy v cestě spotřeby oleje motorem není jiná překážka nebo jiné poškození. V takových případech samozřejmě navštivte odborný servis a nechce si vůz prohlédnout od profesionálů. Zkrátka a dobře, když tohle nevyjde, je už možná na místě trochu panikařit, ale nepřehánějte to s tím, chladná hlava je vždycky to nejlepší řešení.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články