Vážné problémy, které může autu i řidiči způsobit spadané listí

i Zdroj fotografie: PxHere
                   

Spadané listí může majitelům automobilů způsobit značné škody. A nejde o drobné potíže, ale o vážné problémy, které lze vyřešit pouze v autoservisu. Pod sklem se často hromadí spadané listí a ucpává odtoky vozu. A v některých případech se může stát, že bude potřeba nákladná oprava automobilu.

Porucha elektrického zařízení

Listy zabraňují vstupu vody do odtokových otvorů, takže se kapalina hromadí pod čelním sklem. Ale design mnoha automobilů je takový, že pod ním je motor stěrače, spínač a dokonce i „mozek“ automobilu. Výsledkem je, že všechny tyto drahé součásti jsou zaplaveny a selhávají.

Problémy ventilace

Listí se může dostat do vozidla ventilačním systémem. Je-li ho příliš mnoho, ucpe kabinový filtr a naruší tak cirkulaci vzduchu v kabině. Výsledkem je, že se sklo potí, takžeřidič špatně vidí.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Voda v kabině

Zanesené odtokové otvory mohou umožnit vodě dostat se do prostoru pro cestující. Také se hromadí pod čalouněním a přispívá k zamlžování oken. A pokud problém vyřešíte, může se pod kobercem objevit rez.

Zprostředkovatel koroze

Listí se do odtokových cest dostává společně s půdou a pylem. Celá tato směs se postupně pěchuje mezi plastové blatníky předních blatníků a podběhy kol. Těmito problémy je známý třeba Opel Astra nebo Dacia Logan.

iZdroj fotografie: Dacia

Pokud nečistoty nejsou odstraněny, může z humusu v průběhu času dokonce začít růst tráva. Vypadá to komicky, ale nezapomeňme na korozi. Ta začne „ohlodávat“ přední blatníky zevnitř: natolik, že jimi proroste a drahé části karoserie budou muset být vyměněny.

Problémy v zimě

Kvůli ucpanému odtoku se v otvorech předních dveří některých automobilů začne hromadit špína a voda. V zimě mrzne a když řidič po parkování otevře dveře, ozve se strašlivé skřípání, protože hranu dveří začíná požírat led.

iZdroj obrázku: PxHere.com

Existuje pouze jedna rada: vjeďte autem někam do tepla a poté vyčistěte odtoky od listí a nečistot.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články