Ve stodole byl nalezen unikátní DeLorean. Hned ve dvou totožných exemplářích

                   

Když se v opuštěné stodole najde jedno unikátní auto, je to opravdu zajímavý nález, který budí pozornost. Když se však najdou dva shodné, výjimečné vozy, je to doslova něco neuvěřitelného. A přesně toto se událo v jedné opuštěné stodole v Kalifornii, kde se podařilo nalézt hned dva vozy DeLorean DMC-12. Podle všeho zde byly zaparkovány od roku 1981 a až nyní došlo k jejich objevení.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BarnFinds.com

Vozy unikátních parametrů

Oba dva vozy DeLorean DMC-12 mají pod kapotou i poměrně zajímavý motor V6 s výkonem 132 koní. V obou případech je kombinován s manuálem, i když je pravdou, že auto bylo k dispozici také s automatem. Podle stavu tachometru jednoho z aut je nájezd jenom 22,5 kilometrů, což ukazuje, že se s ním skoro nejezdilo, což se výrazně pozitivně podepsalo na jeho technickém stavu. A ani druhé auto toho nemá najeto až tak moc, jelikož zde je stav tachometru 2,6 tisíc kilometrů, což je také minimum.

Pokud se podíváme na charakteristiku auta DeLorean DMC-12 jako takového, je třeba uvést, že tato sportovní kupé se vyráběla v letech 1981 – 1983. Poté došlo k tomu, že automobilka zkrachovala. Dohromady bylo vyrobeno zhruba kolem 9 tisíc takových vozidel.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BarnFinds.com

Na prodeji jenom v páru

Obě auta pochopitelně půjdou do prodeje, a to nikoliv samostatně, ale výhradně jenom v páru, jak byly ve staré stodole nalezeny. Cena se odhaduje na částku kolem 50 000 amerických dolarů. Jde o sumu celkem adekvátní, a to nejenom vzhledem k výjimečnosti a stavu daného vozu. Zapomenout také nelze na jeho určitou prestiž, kterou auto získalo díky filmu Návrat do budoucnosti, kde bylo auto DeLorean DMC-12 jedním z klíčových prvků cestování časem. Každý takový nález vozu fanoušky filmu vždy potěší. A co teprve když se najdou auta dvě, a to ještě v poměrně slušném stavu, což se u podobných nálezů, zvláště po desítkách let, až tak často nestává.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články