Ve stodole byl nalezen unikátní DeLorean. Hned ve dvou totožných exemplářích

                   

Když se v opuštěné stodole najde jedno unikátní auto, je to opravdu zajímavý nález, který budí pozornost. Když se však najdou dva shodné, výjimečné vozy, je to doslova něco neuvěřitelného. A přesně toto se událo v jedné opuštěné stodole v Kalifornii, kde se podařilo nalézt hned dva vozy DeLorean DMC-12. Podle všeho zde byly zaparkovány od roku 1981 a až nyní došlo k jejich objevení.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BarnFinds.com

Vozy unikátních parametrů

Oba dva vozy DeLorean DMC-12 mají pod kapotou i poměrně zajímavý motor V6 s výkonem 132 koní. V obou případech je kombinován s manuálem, i když je pravdou, že auto bylo k dispozici také s automatem. Podle stavu tachometru jednoho z aut je nájezd jenom 22,5 kilometrů, což ukazuje, že se s ním skoro nejezdilo, což se výrazně pozitivně podepsalo na jeho technickém stavu. A ani druhé auto toho nemá najeto až tak moc, jelikož zde je stav tachometru 2,6 tisíc kilometrů, což je také minimum.

Pokud se podíváme na charakteristiku auta DeLorean DMC-12 jako takového, je třeba uvést, že tato sportovní kupé se vyráběla v letech 1981 – 1983. Poté došlo k tomu, že automobilka zkrachovala. Dohromady bylo vyrobeno zhruba kolem 9 tisíc takových vozidel.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BarnFinds.com

Na prodeji jenom v páru

Obě auta pochopitelně půjdou do prodeje, a to nikoliv samostatně, ale výhradně jenom v páru, jak byly ve staré stodole nalezeny. Cena se odhaduje na částku kolem 50 000 amerických dolarů. Jde o sumu celkem adekvátní, a to nejenom vzhledem k výjimečnosti a stavu daného vozu. Zapomenout také nelze na jeho určitou prestiž, kterou auto získalo díky filmu Návrat do budoucnosti, kde bylo auto DeLorean DMC-12 jedním z klíčových prvků cestování časem. Každý takový nález vozu fanoušky filmu vždy potěší. A co teprve když se najdou auta dvě, a to ještě v poměrně slušném stavu, což se u podobných nálezů, zvláště po desítkách let, až tak často nestává.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva