Ve stodole našli legendární Aston Martin DBS se kterým 49 let nikdo nejel. Uhodnete za kolik se vydražil?

                   

Aston Martin DBS byl své doby nejluxusnějším vozem

I za velmi pohnuté minulosti se právem pyšní tento veterán označením nejmodernějšího automobilu světa. Před pár lety se v zašlé a opuštěné stodole na ostrově Jersey našel opravdový poklad. Sice se nenašla pod nánosem prachu, sena a harampádí vrcholová verze, ale to sběratelům vůbec nevadí!

Tento Aston Martin DBS se světlu světa ukázal na několika fotografiích a během chvíle na sebe strhl pozornost všech vášnivých sběratelů, kteří za něj slibovali horentní sumy. Aukce se konala na na závodním okruhu Silverstone při konání tradičních aukcí. Vůz se vydražil za 1.238.000 Kč.

Vůz vznikl pod rukama firemního inženýra Williama Townsema. Poháněn je řadovým šestiválcem o objemu čtyř litrů. To je dost pádný argument, aby se za tento exemplář, vyrobený v roce 1967 jako hrdý nástupce modelu DB6, dostal opět na vrchol.

DBS byla oproti jeho předchůdci širší i delší, měla lichoběžníkové zavěšení s vinutými pružinami a vzadu byla použita náprava De Dion s Wattovým přímovodem. Navíc mu bylo do vínku přidáno také nebývalých jízdních vlastností. Od roku 1968 se do prodeje dostala také verze s vidlicovým osmiválcem a ten se stal naprostou senzací.

Jedná se o luxusní model po všech stránkách

Nalezenec má řízení vpravo. První dokumentace o uvedení do provozu byla dne 5. listopadu 1968 v Surrey. Ve výbavě má tento poklad například mlhovky, posilovač řízení, klimatizaci a autorádio. Za pouhé čtyři roky od první registrace byl vůz prodán na ostrov Jersey, kde byl v provozu do roku 1986. Od té doby byl garážován v tamní stodole svého druhého majitele.

Vůz je v současnosti zcela kompletní, a ačkoli se na něm podepsal zub času, vše na něm zůstalo původní. Tachometr ukazuje pouhých 30 565 mil. O tom, zda bude pojízdný, nejsou informace.

Auto bylo dalším vozem Jamese Bonda!

Málokdo ví, že to byl další vůz Jamese Bonda z legendárního filmu On Her Majesty´s Secret Service v hlavní roli s Georgem Lazenbym z roku 1969.

Zdroj fotografií: Cars.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články