Běžné věci, které můžou způsobit ve vašem autě požár. Názorné video ukazuje, že i láhev s vodou je nebezpečná

Předejděte nepříjemným situacím a nikdy v autě nenechávejte tyto věci. Mohly by způsobit požár a z vašeho auta by zbyla jen hromada ohořelého plechu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Běžně lidé v autě nechávají různé věci. Některé však mohou být velice nebezpečné, například zapalovače nebo i plastová láhev s vodou. Dávejte pozor zejména v létě při vysokých teplotách, kdy se automobil na slunci zahřívá. V letních měsících jsou denní teploty opravdu vysoké, a tak tyto věci můžou váš automobil v lepším případě jen poškodit, nebo dokonce může celé auto začít hořet.

Láhev s vodou

Při zahřívání plastů se uvolňují škodlivé sloučeniny, jako je například bisfenol a antimon. Tyto látky jsou nebezpečné a karcinogenní a mohou způsobit podráždění žaludku a nevolnost. Proto byste nikdy neměli nechávat láhev s nápoji v autě. Za určitých podmínek může plastová láhev i způsobit požár.

iZdroj fotografie: Unsplash

Propálené čalounění a požár

Láhev s vodou, jak plastová tak i skleněná, může fungovat stejně jako lupa, která zaostřuje sluneční paprsky. Ty mohou rozdělat oheň. Taková láhev tak může ve vašem autě v důsledku vysokých teplot přinejmenším propálit čalounění.

Elektronika jako časovaná bomba

Další věcí, kterou byste nikdy neměli nechávat v autě, a to zejména na přístrojové desce nebo na sedadle, jsou mobilní telefony či notebooky. Baterie jsou jako časovaná bomba. Vystavení elektroniky slunci a vysokým teplotám může způsobit její explozi. Provozní teplota baterií je 20–30 °C, vyšší teploty jim nesvědčí, protože se přehřívají. Maximální teplota, které může být elektronika vystavena, je 60 °C.

iZdroj fotografie: Pexels

Plynové zapalovače

Stejně jako baterie v elektronice můžou i zapalovače způsobit poškození vašeho auta, nebo může dojít i k požáru. Přehřátý zapalovač dokáže vybuchnout a nadělat velké škody. Proto pokud jste kuřák, myslete na to, že zapalovač do auta nepatří.

V automobilu je hodně částí, které mohou vzplanout, například čalounění, plasty nebo koberečky. Někdy může dojít jen k poškození některých částí, nicméně se požár dokáže rychle rozšířit, v důsledku čehož může shořet celé auto. Teploty v letních měsících přesahují i 60 °C, tak na to myslete. Stalo se vám někdy něco podobného?

Zdroj: Auto.Blitz

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší
adbz.cz
adbz.cz
Ukázal trik, jak udělat boty voděodolnými. V dešti ani sněhu se nemusí bát, že by do nich zateklo, a navíc jsou stále čisté