Většina aut má pod palubní deskou tajné a užitečné tlačítko o jehož existenci i funkci majorita řidičů neví

                   

Když sedneme za volant a rozhlédneme se po interiéru, tak uvidíme řadu snadno dosažitelných tlačítek, kterými ovládáme především teplotu, klimatizaci, rádio, navigaci a další výbavu. V řadě aut jsou ale i tlačítka, či lépe řečeno spínače, které jsou spíše nenápadné. Někde jsou pod kapotou, jinde jsou například i v interiéru. A jejich význam? Důležitější, než si myslíme.

Často se nám mohou hodit

Představte si situaci, kdy najedete do velké nerovnosti. A v tu chvíli začne motoru docházet výkon, vy zastavíte a motor zhasíná. A opětovné startování se nedaří. V tu chvíli je důležité vědět, kde se dané tlačítko nachází. Týká se totiž přívodu paliva a použitím daného tlačítka opět zajistíte, že palivo bude do motoru proudit, vy budete moci nastartovat a potom opět pokračovat v jízdě.

Kde ho najdete?

Aut je na trhu mnoho a pocházejí z celého světa. A jelikož každá automobilka to může mít jinak, tak je dobré podívat se do manuálu vašeho vozu, nebo se poptat v autorizovaném servisu. Nejenom, že vám řeknou, kde dané tlačítko je, ale také vám pochopitelně ukážou, jak s ním pracovat a znovu aktivovat přívod paliva do systému. Poté budete vědět, že jednou z věcí na cestách, když auto nestartuje, bude i kontrola daného spínače.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Proč ve vozech je? Kvůli bezpečnosti

Jaký je onen důvod, proč dané tlačítko ve vozech je? Odpověď je jednoduchá. Je to kvůli bezpečnosti. V případě možné kolize dojde k zastavení přívodu paliva. Tím dojde k možné ochraně, třeba před vznikem požáru. Dané tlačítko následně umožní přívod znovu aktivovat. To se hodí právě ve chvíli, kdy důvodem zastavení nebyla kolize, ale možné projetí velké nerovnosti, nebo o kolizi skutečně šlo, ale odnesly to pouze plechy a jinak s vozem nic není a nic nebrání tomu nastartovat a pokračovat v jízdě. Pokud by to nešlo, už víte, jaký to může mít důvod.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění