Většina aut má pod palubní deskou tajné a užitečné tlačítko o jehož existenci i funkci majorita řidičů neví

                   

Když sedneme za volant a rozhlédneme se po interiéru, tak uvidíme řadu snadno dosažitelných tlačítek, kterými ovládáme především teplotu, klimatizaci, rádio, navigaci a další výbavu. V řadě aut jsou ale i tlačítka, či lépe řečeno spínače, které jsou spíše nenápadné. Někde jsou pod kapotou, jinde jsou například i v interiéru. A jejich význam? Důležitější, než si myslíme.

Často se nám mohou hodit

Představte si situaci, kdy najedete do velké nerovnosti. A v tu chvíli začne motoru docházet výkon, vy zastavíte a motor zhasíná. A opětovné startování se nedaří. V tu chvíli je důležité vědět, kde se dané tlačítko nachází. Týká se totiž přívodu paliva a použitím daného tlačítka opět zajistíte, že palivo bude do motoru proudit, vy budete moci nastartovat a potom opět pokračovat v jízdě.

Kde ho najdete?

Aut je na trhu mnoho a pocházejí z celého světa. A jelikož každá automobilka to může mít jinak, tak je dobré podívat se do manuálu vašeho vozu, nebo se poptat v autorizovaném servisu. Nejenom, že vám řeknou, kde dané tlačítko je, ale také vám pochopitelně ukážou, jak s ním pracovat a znovu aktivovat přívod paliva do systému. Poté budete vědět, že jednou z věcí na cestách, když auto nestartuje, bude i kontrola daného spínače.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Proč ve vozech je? Kvůli bezpečnosti

Jaký je onen důvod, proč dané tlačítko ve vozech je? Odpověď je jednoduchá. Je to kvůli bezpečnosti. V případě možné kolize dojde k zastavení přívodu paliva. Tím dojde k možné ochraně, třeba před vznikem požáru. Dané tlačítko následně umožní přívod znovu aktivovat. To se hodí právě ve chvíli, kdy důvodem zastavení nebyla kolize, ale možné projetí velké nerovnosti, nebo o kolizi skutečně šlo, ale odnesly to pouze plechy a jinak s vozem nic není a nic nebrání tomu nastartovat a pokračovat v jízdě. Pokud by to nešlo, už víte, jaký to může mít důvod.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články