Dívka vysvětlila, proč se snažila natankovat do Tesly benzín. Zasáhl i Musk, svými slovy překvapil

Stres a myšlenky netýkající se auta, ve kterém právě sedím, mohou ve finále nabrat humorných konců. Třeba jako když přijedete s Teslou na čerpací stanici. Benzínovou stanici.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem CarLove autopůjčovna
                   

Dnešní video vypadá na první pohled natolik neuvěřitelně, až vás myslím (stejně jako mne) napadne, jestli to náhodou není virál, zkrátka sehraná scénka s cílem „nahnat“ sledovanost u kanálu na YouTube. Jenže. Je opravdu natolik nepravděpodobné, že byste (být technikou zcela nepolíbeni) zajeli s Teslou na čerpací stanici? A proč vlastně ne? Protože má velký displej, na kterém na vás (mimo jiné) svítí údaj o dojezdu? Takových aut je. I se spalovacími motory. Pojďme se raději na onu dámu s pistolí (benzínu) v ruce podívat společně.

Stát se to může komukoli a kdykoli

A shodneme se asi rovnou v jedné věci: bez jakýchkoli předsudků je popravdě dobře, že barva jejích vlasů není vyvedena do světlejších tónů. Protože v komentářích k videu by bylo tisíc nejapných poznámek o blondýnách. Zbytečných a nejapných. Ony tam jsou tedy stejně, protože leckdo si neodpustí svůj „originální koment“ ve smyslu, jak může být někdo tak neuvěřitelně stupidní, že chce natankovat benzín (nebo naftu) do Tesly. A víte co? Myslím si něco přesně opačného.

iZdroj fotografie: Pxhere

Mám několik kamarádek/řidiček a kamarádů/řidičů, pro něž je auto cosi jako lepší mixér na čtyřech kolech, schopný je přepravit z bodu A do bodu B (pro pány si dosaďte cokoli jiného). Neřeší, proč to funguje, jak to funguje, co je pod kapotou, nezajímá je to. Chtějí, aby je to přepravilo tam, kam potřebují, a aby nezmokli, když prší. Mimochodem jsou to přesně ti budoucí klienti všech sharingových služeb, nemají auto jako status ani jako člena rodiny. Mají jej jako dopravní prostředek.

Někdo vám půjčí Teslu, vy přitom netušíte, co je zač

Vžijme se třeba do takovéto modelové situace: jste někdo z podobné cílové skupiny, roky jezdíte se spalovacím motorem, roky jezdíte na benzinku. Shodou nějakých náhod vám kolega z práce půjčí Teslu, tady je „plyn“, tady se to vypíná a startuje, jinak se o nic nestaráš. A má to automat, neřadíš, samozřejmě. A zmizí. Vy, potěšeni nad novou hračkou, se celé odpoledne kocháte zátahem silného motoru a pohodlím na palubě. Co uděláte, když nadejde čas vrácení? A netušíte, co to vlastně je za auto? Zajedete na benzinku, abyste dočerpali.

Je dost možné, že podobně uvažovala dáma z videa. Její hledání víčka nádrže u Tesly oblétlo v několika verzích svět a získalo stovky tisíc zhlédnutí. A tisíce vysmívajících se komentářů, pochopitelně. Kdo by se neprojevil. Až se do věci vložil ten možná nejpovolanější: Elon Musk. A dámy se zastal konstatováním, že se to zkrátka může stát. A že Tesla jí ráda půjčí auto i s ukázkou, jak se dobíjí. Nakonec z toho má i slušnou reklamu, zápůjčka se mu myslím násobně vrátí v podobě pozitivní popularity.

Jak to ale vidíte vy? Je celá scénka nahraná, nebo se to opravdu může stát, co myslíte? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Stal se vám někdy podobný „zásek“ s vaším autem?

Zdroj: Jag-Man
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články