Víme, jak bude vypadat nová Škoda Fabia. Líbí se vám?

                   

Detaily jsou v tuto chvíli ještě nepříliš zřetelné, ale podle zvěstí z Mladé Boleslavi by malý hatchback měl dostat nové LED světlomety a je tu velká šance, že půjde o takzvané full-LED lampy. Zadek Fabie ještě nebyl zveřejněn, ale Škoda říká, že světelné diody budou namontovány také v koncových světlech, aby byl tento zástupce B-segmentu více v souladu s nedávno představenými modely, jako je Karoq, který nahradil populární SUV Yeti.
Přibude také prvků v duchu sloganu „Simply Clever“, díky nimž bude s Fabií mnohem snadnější potýkat se s každodenním provozem, ačkoli Škoda o nich zatím podrobně nehovořila. Možná, že příští teaser odhalí, co se na hatchbacku z Mladé Boleslavi změní v interiéru, ale předpokládáme, že Fabia dostane nejnovější prvky koncernových systémů infotainmentu.

Pokud jde o motory, neočekáváme žádné velké změny, jelikož Fabia si bude pravděpodobně muset vystačit se současnými pohonnými jednotkami, které dobře známe. Nicméně, možná, ale opravdu jen možná, Škodovky získají nový benzinový agregát od Volkswagen Group o objemu 1,5 litru, který je již k dispozici v nejnovějším Polu a Ibize. Avšak měli bychom se zmínit, že zatímco modely VW a SEAT jsou plně produkty na platformě MQB, Škoda jezdí na starší platformě PQ26 s mixem dílů pocházejících z architektury PQ25 a MQB.
Také si nedělejme příliš velké naděje na návrat modelu Fabia RS, protože se to prostě nestane. Proč? Společnost Škoda se domnívá, že by zkrátka nebyla dostatečná poptávka, díky které by se takový projekt vyplatil. Nejsportovnější verzí, kterou si budete moci koupit v únoru, by měla být nedávno představená speciální edice R5, ačkoli s výkonem pouhých 125 koní a 1,4litrovým motorem TSI to není žádný trhač asfaltu. Navíc bude v českých autosalonech k mání v pouhých 200 kusech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články