Víte, co vše musí vydržet podvozek automobilu při vjezdu do výmolu? Tohle video vám to ukáže

                   

Díry a výmoly na silnicích jsou noční můrou každého řidiče. Možná snad jen majitelé autoservisů ocení nekvalitní povrch a zklamané řidiče čekající na opravu svých dopravních prostředků.

Bohužel téměř každý za svou řidičskou kariéru občas do nějakého výmolu najede a zejména odpružení vozu dostane pořádně zabrat. Někdy pocítíme lehký náraz, jindy slyšíme velkou ránu, či dokonce ucítíme bolest, při velké ráně. Proto již u navrhování podvozku musí konstruktéři brát v potaz odolnost produkovaných vozů.

Na videu níže můžeme vidět, co vše se s autem při nárazu děje. Autor videa získal zdarma od dealerství vozidel Mercedes E 320 CDI, který byl dva roky nehnutě odstaven. Na voze bylo potřeba nejdříve udělat pár drobných oprav (výměna předních prasklých pružin, odstrojení všeho, co šlo, aby bylo vidět, co se děje v útrobách vozu).

Po výrazném zatěžkávacím testu bylo auto zralé na vrakoviště, což je nepříjemné sledovat. Nicméně nám pořízené video detailně přiblíží, co se s vozem při nárazech odehrává. Můžeme si tak vzít ponaučení, že si máme dávat na silnicích pozor na výmoly. Možná i úřady a stát přijde postupem času na to, že je potřeba se o silnice lépe starat. Ostatně si za stav vozovek z daní platíme nemalé částky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články