Víte, že přeprava nebezpečných látek probíhá ve zvláštním režimu?

Potřebujete převézt nebezpečnou, nadrozměrnou či extrémně těžkou zásilku a nevíte, na koho se obrátit? My ano!

i Zdroj fotografie: FOFR
                   

Nebezpečnou je rozuměna látka či předmět, v rámci jejichž přepravy může být ohrožena bezpečnost osob, majetku a životního prostředí. Jedná se většinou o výbušniny, hořlaviny, žíraviny, látky samozápalné, toxické, podporující hoření, látky infekční i radioaktivní. Pokud jste nuceni takovou látku někam přepravit, musíte se obrátit na společnost, která má k takovému převozu oprávnění.

Přeprava ve speciálním režimu

Přeprava nebezpečných látek nebo-li přeprava ADR (Accord européen relatif au transport international des marchandises dangereuses par route“, česky „Evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečného zboží) probíhá ve speciálním režimu. Látka v první řadě musí být dobře zabalená. A vybavená veškerou nezbytnou dokumentací s těmito údaji: číslo UN, údaje podle ADR (třída, obalová skupina a kód klasifikace), oficiální pojmenování podle ADR, čistá a hrubá hmotnost a další podrobnosti týkající se balení.

Přepravujte zásilky FOFREM

Jednou ze společností, jejíž specializací je přeprava ADR, je česká přepravní společnost FOFR rozvážející kusové a balíkové zásilky z domu do domu. Díky celorepublikové působnosti systému garantuje pružnou reakci a kvalitu poskytovaných služeb v jakékoli lokalitě. Její název je přitom trefný. Všechny zásilky přepravuje opravdu Fofrem, mnohdy i do druhého dne od odeslání.

Přeprava nadměrných nákladů nebo zásilek

Další specializací firmy FOFR je přeprava nadměrných nákladů nebo zásilek. Těmi je zase zamýšlena každá zásilka přesahující zásilku standardních rozměrů. Těmi jsou výška 2,2 metry a součet šířky a délky 3 metry. Maximální délka této zásilky je přitom 6 metrů, hmotnost 1800 kg a objem 8 m³.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu