Víte, že přeprava nebezpečných látek probíhá ve zvláštním režimu?

Potřebujete převézt nebezpečnou, nadrozměrnou či extrémně těžkou zásilku a nevíte, na koho se obrátit? My ano!

i Zdroj fotografie: FOFR
                   

Nebezpečnou je rozuměna látka či předmět, v rámci jejichž přepravy může být ohrožena bezpečnost osob, majetku a životního prostředí. Jedná se většinou o výbušniny, hořlaviny, žíraviny, látky samozápalné, toxické, podporující hoření, látky infekční i radioaktivní. Pokud jste nuceni takovou látku někam přepravit, musíte se obrátit na společnost, která má k takovému převozu oprávnění.

Přeprava ve speciálním režimu

Přeprava nebezpečných látek nebo-li přeprava ADR (Accord européen relatif au transport international des marchandises dangereuses par route“, česky „Evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečného zboží) probíhá ve speciálním režimu. Látka v první řadě musí být dobře zabalená. A vybavená veškerou nezbytnou dokumentací s těmito údaji: číslo UN, údaje podle ADR (třída, obalová skupina a kód klasifikace), oficiální pojmenování podle ADR, čistá a hrubá hmotnost a další podrobnosti týkající se balení.

Přepravujte zásilky FOFREM

Jednou ze společností, jejíž specializací je přeprava ADR, je česká přepravní společnost FOFR rozvážející kusové a balíkové zásilky z domu do domu. Díky celorepublikové působnosti systému garantuje pružnou reakci a kvalitu poskytovaných služeb v jakékoli lokalitě. Její název je přitom trefný. Všechny zásilky přepravuje opravdu Fofrem, mnohdy i do druhého dne od odeslání.

Přeprava nadměrných nákladů nebo zásilek

Další specializací firmy FOFR je přeprava nadměrných nákladů nebo zásilek. Těmi je zase zamýšlena každá zásilka přesahující zásilku standardních rozměrů. Těmi jsou výška 2,2 metry a součet šířky a délky 3 metry. Maximální délka této zásilky je přitom 6 metrů, hmotnost 1800 kg a objem 8 m³.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ultimátní zabiják lodí, proti němuž nebude obrany: Čína pracuje na rychlém „raketo-torpédu“ s nadzvukovou rychlostí
Události247.cz
Události247.cz
Jako za bolševika: Putin nadělí Rusům nepříjemný vánoční dárek. Na potraviny si podle nového videa vystojí pořádné fronty
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Lechtání může ublížit dítěti i dospělému: Smích vždy neznamená zábavu, může to přejít až k týrání
adbz.cz
adbz.cz
Čtyři věci, které orchideje k smrti nenávidí. Kdo se jich vyvaruje, může se z nádherných květů těšit po celý rok